poster

Невозможна Мисија: Последици

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Акција, Трилер, Авантура, Mистерија | САД, Кина, Франција, Норвешка
Режисер: Christopher McQuarrie
TV1000 Balkan | петок | 17:50

рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(68 гласови)

Содржина

Откако опасната задача за враќање на украдениот плутониум тргнува наопаку, Итан Хант (Том Круз) и неговиот тим мораат да се здружат со атентаторот на ЦИА, Аугуст Вокер (Хенри Кавил), за да спречат нуклеарна катастрофа.
Додека е на една опасна задача за враќање на украден плутониум, Итан Хант (Том Круз) одбира да го спаси својот тим наместо да ја заврши мисијата, што овозможува нуклеарното оружје да падне во рацете на една опасна мрежа што сака да ја уништи цивилизацијата. Сега светот е загрозен, а Итан и неговиот тим (Сајмон Пег, Винг Рамс, Ребека Фергусон) се присилени да се здружат со еден агент на ЦИА (Хенри Кавил) во трката со времето за спречување на нуклеарната катастрофа. Никогаш немало поголема закана, подобри каскадерски акции или поневозможна мисија!

Слики

ParamountНевозможна Мисија: ПоследициНевозможна Мисија: ПоследициНевозможна Мисија: ПоследициНевозможна Мисија: ПоследициНевозможна Мисија: ПоследициНевозможна Мисија: ПоследициНевозможна Мисија: ПоследициParamountНевозможна Мисија: ПоследициНевозможна Мисија: ПоследициНевозможна Мисија: ПоследициНевозможна Мисија: ПоследициНевозможна Мисија: ПоследициНевозможна Мисија: Последици

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Рамбо 4 (2008)

  image
  Џон Рамбо (С. Сталоне) живее повлечено во северен Тајланд. На границата на земјата кон Мјанмар веќе 60 години беснее најдолгата светска граѓанска војна. Рамбо...
 • Трипати „Икс" (2002)

  image
  Вин Дизел е во улога на поранешен екстремен спортист регрутиран да стане таен агент на опасна тајна мисија.
 • Тајна арке (2011)

  image
  Стручњак за Ноину арку пошаље свог неќака да истражи убојство колеге. Али убојице га дочекају у засједи те он једва побјегне с фотографијом Мадоне и древним...
 • Под опсада 2: Мрачна територија (1995)

  image
  Пензионираниот морнарички командос Кејси Рајбек (Стивен Сигал) и внука му се качуваат во возот кој оди за Лос Анџелес, но нивните планови за одмор наскоро се...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.