СОДРЖИНА

У другом делу приче филма "Брзина", Сандра Булок још једном тумачи улогу Ени Потер, девојке која је склона томе да упада у невоље. Ени је пресреќна када јој дечко Алекс (Џејсон Патрик) саопшти да је води на крстарење на Бахаме. Пут је, заправо, Алексов покушај да изглади односе са Ени која је љута, јер јој није рекао да је полицајац. Среќни пар не зна да је брод у великој опасност. Наиме, Џон Гајгер (Вилам Дефо), човек који је направио компјутерски систем брода, намерава да отме то луксузно пловило и украде скупоцени дијамант. Његов поступак све путнике доводи у смртну опасност. Алекс ступа у акцију и покушава да спречи трагедију

Слики

Брзина 2Брзина 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Случаен шпион (2001)

  недела
  image
  Во шопинг центар во Хонг Конг, Бак Јуен спасува плен на крадци со помош на интуицијата. Завршува во Истанбул преку Јужна Кореја и случајно станува шпион. За...
 • Цут Офф (2018)

  недела
  image
  Додека е заробена од опасна бура на осамен остров со еден убиец, уметницата Линда треба да изврши аутопсија. Само ако го најде доказот кој е скриен во мртвото...
 • Шест куршуми (2012)

  недела
  image
  Самсон, бившиот платеник и експерт за киднапирање, ќе биде ангажиран од страна на на мајсторот на боречки вештини Ендрју да му помогне да ја најде ќерката,...
 • Покради лопова (2016)

  недела
  image
  Шпанско-аргентински високобуџетни хит трилер "Покради лопова", говори о групи криминалаца предвоѓеној Уругвајцем који планира пљачку банке у Валенсији. Обити што...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.