poster

Индијана Џонс: Последната крстоносна Војна

Indiana Jones and the Last Crusade (1989)

Акција, Авантура | САД, Обединетото Кралство
Режисер: Steven Spielberg
TV1000 Balkan | 18.4.24 | 11:25

рејтинг: 8.2/10
Оценка на корисникот: 7.6/10
(149 гласови)

Содржина

Во 1938 г., откако неговиот татко исчезнува трагајќи по светиот грал, Индијана Џонс повторно им се спротивставува на Нацистите за да ги спречи да ја добијат неговата моќ.

Слики

Индијана Џонс: Последната крстоносна ВојнаИндијана Џонс: Последната крстоносна ВојнаИндијана Џонс: Последната крстоносна ВојнаИндијана Џонс: Последната крстоносна ВојнаИндијана Џонс: Последната крстоносна ВојнаИндијана Џонс: Последната крстоносна ВојнаИндијана Џонс: Последната крстоносна ВојнаИндијана Џонс: Последната крстоносна ВојнаИндијана Џонс: Последната крстоносна ВојнаИндијана Џонс: Последната крстоносна ВојнаИндијана Џонс: Последната крстоносна ВојнаИндијана Џонс: Последната крстоносна ВојнаИндијана Џонс: Последната крстоносна ВојнаИндијана Џонс: Последната крстоносна ВојнаИндијана Џонс: Последната крстоносна ВојнаИндијана Џонс: Последната крстоносна ВојнаИндијана Џонс: Последната крстоносна ВојнаИндијана Џонс: Последната крстоносна ВојнаИндијана Џонс: Последната крстоносна ВојнаИндијана Џонс: Последната крстоносна Војна

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Царство убица (2010)

  image
  Због бурне прошлости и тајне која би могла да преокрене целокупну ситуацију, наќиќе се у смртној опасности...
 • Крици Африке (1949)

  image
  Абботт и Цостелло одлазе на сафари у Африку да траже дијаманте. На том путовању дешавају им се чудне и комичне ситуације: сусрет са слабовидим ловцем, гладним...
 • Бамблби (2018)

  image
  Кога е во бегство во 1987 година, Бамблби наоѓа прибежиште во депонијата на еден мал калифорниски град. 18-годишната Чарли го наоѓа Бамблби. Кога Чарли успева да...
 • 2012 (2009)

  image
  Еден академски истражувач води група луѓе во борба да ги спречат апокалиптичните настани што биле предвидени од календарот на Маите. Никогаш немало датум толку...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.