poster

Индијана Џонс и кралството на кристалниот череп

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008)

Режисер: Steven Spielberg
TV1000 Balkan | 14.4.24 | 18:25

рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 6.6/10
(139 гласови)

Содржина

Во 1957 г. Индијана Џонс се заплеткува во советско сценарио за да ја открие тајната на мистериозните артефакти познати како Кристалните черепи.

Слики

Индијана Џонс и кралството на кристалниот черепИндијана Џонс и кралството на кристалниот черепИндијана Џонс и кралството на кристалниот черепParamountИндијана Џонс и кралството на кристалниот черепИндијана Џонс и кралството на кристалниот черепИндијана Џонс и кралството на кристалниот черепИндијана Џонс и кралството на кристалниот черепИндијана Џонс и кралството на кристалниот черепИндијана Џонс и кралството на кристалниот черепИндијана Џонс и кралството на кристалниот черепИндијана Џонс и кралството на кристалниот черепИндијана Џонс и кралството на кристалниот черепИндијана Џонс и кралството на кристалниот черепИндијана Џонс и кралството на кристалниот черепИндијана Џонс и кралството на кристалниот черепИндијана Џонс и кралството на кристалниот черепИндијана Џонс и кралството на кристалниот черепИндијана Џонс и кралството на кристалниот череп

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.