poster

Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница

Jack Hunter and the Quest for Akhenaten's Tomb (2008)

Режисер: Terry Cunningham
FilmBox Stars RS | денес | 09:50

рејтинг: 5.2/10
Оценка на корисникот: 7.8/10
(16 гласови)

СОДРЖИНА

Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги поврзува фараонот Акинајен со богатството на Угарите. Џек се согласува и започнува истрага.

Слики

Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробницаЏек Хантер и потрагата поехнатоновата гробницаЏек Хантер и потрагата поехнатоновата гробницаЏек Хантер и потрагата поехнатоновата гробницаЏек Хантер и потрагата поехнатоновата гробницаЏек Хантер и потрагата поехнатоновата гробницаЏек Хантер и потрагата поехнатоновата гробницаЏек Хантер и потрагата поехнатоновата гробницаЏек Хантер и потрагата поехнатоновата гробницаЏек Хантер и потрагата поехнатоновата гробницаЏек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Џек Хантер и рајската sвезда (2009)

  image
  Џек Хантер добива информација дека "Небесната sвезда" е можеби во Турција. Најдобрата трага му е Амен Антаки, продавач на стари предмети, чиј син, Фауд, бил...
 • Индијана Џонс и артефактот на судбината (2023)

  image
  Заједно са Фордом играју Мадс Миккелсен (“Фантастиц Беастс: Тхе Сецретс оф Думбледоре”), Пхоебе Wаллер-Бридге (“Флеабаг”), Антонио Бандерас (“Паин анд Глорy”),...
 • Вондер вуман 1984 (2020)

  image
  Судбината на светот уште еднаш е доведена до работ и само Вондервуман може да го спаси. Оваа нова приказна ја прикажува Дијана Принс како води тивок живот меѓу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.