poster

Ѕвездени патеки

Star Trek (2009)

Режисер: J.J. Abrams
Cinemax | Утре | 06:00

рејтинг: 7.9/10
Оценка на корисникот: 8.7/10
(73 гласови)

СОДРЖИНА

Приказната ги бележи раните денови на Џејмс Т. Кирк и членовите на екипажот на бродот Ентерпрајз во текот на нивната обука во Академијата на Ѕвездената флота, со авантури од Земјата до планетата Вулкан. Спок уште се потпира на логиката, а Скот огорчено се жали за претераното измачување на моторите на бродот. Заплетот со патувањето во времето почнува кога еден федерациски ѕвезден брод, Келин, е нападнат од злобен Ромуланец во очајна потрага по еден од хероите во филмот. Кирк и Спок влегуваат во центарот на вниманието кога филмот почнува да ги следи почетоците на нивното пријателство и и нивното унапредување до офицери на бродот Ентерпрајз.

Слики

Ѕвездени патекиЅвездени патекиЅвездени патекиЅвездени патекиЅвездени патекиЅвездени патекиЅвездени патекиЅвездени патекиЅвездени патекиЅвездени патекиЅвездени патекиЅвездени патекиЅвездени патекиЅвездени патекиЅвездени патекиЅвездени патекиЅвездени патеки

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • /Мекгрубер (2010)

  денес
  image
  Во Источен Сибир, Дитер Фон Кант (В. Килмер) и неговите луѓе ја преземаат контролата над проектил вооружен со боева глава. На другата страна на светот, во...
 • Дневна светлина (1996)

  денес
  image
  Во експлозија во тунел во Њујорк се рушат и влезот и излезот. Љуѓе остануваат заробени внатре. Еден херој (Силвестер Сталоне) се обидува да ги однесе на безбедно...
 • Железен човек 3 (2013)

  денес
  image
  Ексцентричниот гениј, милијардер и филантроп Тони Старк е суперхеројот со оклоп, познат како Железниот човек. По неговата херојска и самопожртвувана акција во...
 • Воз за Пусан (2016)

  денес
  image
  Док се непознати вирус шири целомземљом, Корејске власти проглашавасјуванредно стање, но ситуација убрзо измиче контроли. Неколицина оних који су се у том...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.