poster

Ѕвездени патеки: Во мрак

Star Trek: Into Darkness (2013)

Режисер: J.J. Abrams

рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 8.82/10
(34 гласови)

СОДРЖИНА

Кога еден безмилосен генијалец, познат како Кан, самиот објавува војна против Федерацијата. Капетан Кирк, Спок и смелиот екипаж на УСС Ентерпрајз ќе тргнат во најголемата потера во историјата.
Кога екипажот на Ентерпрајз е повикан да се врати дома, тие откриваат дека една незапирлива и ужасна сила во рамките на нивната организација ја поткопува флотата и сѐ за што таа се залага, оставајќи го нашиот свет во состојба на криза. Капетан Кирк, кој има лични сметки за расчистување, ја предводи потерата во еден свет опфатен со војна, за да фати еден човек, кој сам по себе е оружје за масовно уништување. Додека нашите херои навлегуваат во епска шаховска игра на живот или смрт, љубовта ќе падне под сомнеж и пријателствата ќе се разделат, па ќе мора да се направат жртви за единственото семејство што му е останато на Кирк, а тое е неговиот екипаж.

Слики

Ѕвездени патеки: Во мракЅвездени патеки: Во мракЅвездени патеки: Во мракЅвездени патеки: Во мракЅвездени патеки: Во мракЅвездени патеки: Во мракЅвездени патеки: Во мракЅвездени патеки: Во мракЅвездени патеки: Во мракЅвездени патеки: Во мракЅвездени патеки: Во мракЅвездени патеки: Во мрак

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Закон насиља (2018)

  вторник
  image
  Тројица браќе ќе морати да удруже снаге с легендарним Брусом Вилисом, када трговци људима најмлаѓем брату отму вереницу. Браќа. Војници. Пријатељи. Мушкарци...
 • Шерлок Холмс (2009)

  вторник
  image
  Познатиот детектив на Сер Артур Конан Дојл, добива нов лик во адаптацијата на стрипот на Лајонел Виграм, од сценаристот/режисерот Гај Ричи, каде играат Роберт...
 • Веном 2 (2021)

  вторник
  image
  Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексни ликови на „Марвел“. Во потрага по својата следна...
 • Чин на храброст (2012)

  вторник
  image
  Инспириран од вистинскиот настан, „Чин на храброст“ е филм во кој главните улоги ги толкуваат вистински маринци кои се обидуваат да го запрат терористичкиот напад...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.