Содржина

Еден академски истражувач води група луѓе во борба да ги спречат апокалиптичните настани што биле предвидени од календарот на Маите.
Никогаш немало датум толку важен за толку култури, толку религии, научници и влади. Од режисерот Роланд Емерих – познат по неговите летни блокбастери „Ден на независноста“, „Годзила“ и „По утрешниот ден“ – 2012 е епска авантура за глобална катаклизма што доведува до крај на светот како што го знаеме и херојската борба на преживеаните.

Слики

201220122012201220122012201220122012201220122012201220122012

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Ѕвездени патеки 3: Потрага по Спок (1984)

  image
  После многих битака, Ентерпрајз одлази у базу, где команда, уместо да га поправи, одлучује да га повуче из употребе. После посете Сарека, Споковог оца, јавља се...
 • Бамблби (2018)

  image
  Сајбертрон падна. Кога Оптимус Прајм го испраќа Бамблби да ја брани Земјата, почнува неговото патување кон херојски статус. Чарли Вотсон (Хајли Стајнфелд) е...
 • Ѕвездени патеки: Во мрак (2013)

  image
  Кога еден безмилосен генијалец, познат како Кан, самиот објавува војна против Федерацијата. Капетан Кирк, Спок и смелиот екипаж на УСС Ентерпрајз ќе тргнат во...
 • Човек-пајак: Далеку од дома (2019)

  image
  Питер Паркер (Том Холанд) одлучува да им се придружи на своите соученици на патување во Европа. И покрај тоа што сакал својот суперхеројски идентитет да го...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.