СОДРЖИНА

Еден академски истражувач води група луѓе во борба да ги спречат апокалиптичните настани што биле предвидени од календарот на Маите.
Никогаш немало датум толку важен за толку култури, толку религии, научници и влади. Од режисерот Роланд Емерих – познат по неговите летни блокбастери „Ден на независноста“, „Годзила“ и „По утрешниот ден“ – 2012 е епска авантура за глобална катаклизма што доведува до крај на светот како што го знаеме и херојската борба на преживеаните.

Слики

201220122012201220122012201220122012201220122012201220122012

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Беовулф (1999)

  денес
  image
  Беоwулф (Ц. Ламберт) ослобаѓа принцезу Пендру (П. Веласqуез) и заједно са њом креќе у борбу против злог чудовишта Грендела (В. Хаммонд) и његове мајке, која жели...
 • Другите дечки (2010)

  денес
  image
  Несоодветните детективи на њујоршката полиција, Гембл и Хојц (Вил Фарел и Марк Валберг) се осудени на доживотна канцелариска работа. Тие се мразат меѓусебно, како...
 • Gospodarot na prstenite: Vrakjanjeto na kralot (2003)

  денес
  image
  Во расплетот на епското ремек-дело на Џ.Р.Р. Толкин, „Господар на прстените“, додека војските се собираат за конечната битка што ќе ја одреди судбината на светот,...
 • Патникот (2018)

  денес
  image
  За време на секојдневното патување до дома, на еден полицаец што станал агент за осигурување му приоѓа една таинствена жена која му кажува дека мора да најде еден...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.