poster

Асасинс Крид

Assassin’s Creed (2016)

Акција, Hаучна фантастика, Историски, Фантазија, Авантура | САД, Франција, Обединетото Кралство, Хонг Конг, Република Кина, Малта, Шпанија, Канада
Режисер: Justin Kurzel
STAR Movies | среда | 21:00

рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 7.9/10
(65 гласови)

Содржина

Кал Линч (Мајкл Фасбендер) доживеал трагедија на рана возраст. Тој е затвореник што се соочува со смртна казна, но добива неочекувана втора шанса во животот благодарејќи на таинствениот проект на „Абтерго индустриз. Преку една револуционерна технологија што ги отвора сеќавањата што се содржани во неговата ДНК, Кал е испратен назад во времето, во Шпанија од 15 век. Таму тој ги доживува сеќавањата на неговиот далечен роднина Агилар де Нења, член на едно тајно здружение познато како „Атентатори, кои се борат да ја заштитат слободната волја од редот на темпларите кои се гладни за моќ. Кал е преобразен од минатото и почнува да ги добива знаењето и физичките вештини неопходни за да се собори репресивната организација на темпларите во сегашноста.

Слики

Асасинс КридАсасинс КридАсасинс КридАсасинс КридАсасинс КридАсасинс КридАсасинс КридАсасинс КридАсасинс КридАсасинс КридАсасинс КридАсасинс КридАсасинс КридАсасинс КридАсасинс Крид

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Бамблби (2018)

  image
  Сајбертрон падна. Кога Оптимус Прајм го испраќа Бамблби да ја брани Земјата, почнува неговото патување кон херојски статус. Чарли Вотсон (Хајли Стајнфелд) е...
 • Светот Јура (2015)

  image
  На оригиналната локација на паркот „Јура“ е изграден нов парк. Сѐ е во ред сѐ додека најновата атракција во паркот, генетски модифициран диносаурус со дивјачки...
 • Терминатор: Спасение (2009)

  image
  Четвртиот дел од серијалот, „Терминатор“ го следи возрасниот Џон Конор (кого го игра Кристијан Бејл) додека се обидува да го организира човечкиот отпор кој можеби...
 • Заборав (2013)

  image
  Во 2077 година, Џек Харпер (Том Круз) е мајстор на евакуираната Земја. Тоа е дел од масовната операција да се извлечат драгоцените ресурси по децении поминати во...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.