рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(66 гласови)

СОДРЖИНА

Џек е осамен мајстор на пустата и речиси уништена Земја од иднината. Кога спасува една убава туѓинка од едно срушено вселенско летало, нејзиното пристигнување предизвикува настани поради кои судбината на човештвото е во рацете на Џек.
Во 2077 година, Џек Харпер (Том Круз) е мајстор на евакуираната Земја. Тоа е дел од масовната операција да се извлечат драгоцените ресурси по децении поминати во војна против една вонземска закана која сѐ уште го искористува тоа што преостанало од нашата планета, па мисијата на Џек е речиси завршена. За две недели, тој ќе им се придружи на преостанатите преживеани на една колонија на Месечината, далеку од разурнатиот свет кој му бил дом долго време. Живеејќи и патролирајќи на неверојатното небо, на илјадници метри височина, Џек доживува животен пресврт откако спасува една убава туѓинка од едно паднато вселенско летало. Привлечена кон Џек преку врска која е далеку од логиката, нејзиното пристигнување предизвикува низа настани што го присилуваат да преиспита сѐ што сметал дека знае. Со реалност која станува уништена откако ја открива шокантната вистина што го поврзува со Земјата од минатото, Џек ќе стане херој каков што не ни знаел дека може да биде. Судбината на човештвото сега е во рацете на човек кој верувал дека нашиот свет наскоро засекогаш ќе биде изгубен.

Слики

Foto: RTL / © 2012 Universal Studios. All Rights ReservedFoto: RTL / © 2012 Universal Studios. All Rights ReservedFoto: RTL / © 2012 Universal Studios. All Rights ReservedFoto: RTL / © 2012 Universal Studios. All Rights ReservedFoto: RTL / © 2012 Universal Studios. All Rights ReservedFoto: RTL / © 2012 Universal Studios. All Rights ReservedFoto: RTL / © 2012 Universal Studios. All Rights ReservedFoto: RTL / © 2012 Universal Studios. All Rights ReservedFoto: RTL / © 2012 Universal Studios. All Rights ReservedFoto: RTL / © 2012 Universal Studios. All Rights ReservedЗаборавЗаборавЗаборавЗаборавЗаборавЗаборавЗаборавЗаборавЗаборавЗаборавЗаборавЗаборавЗаборавЗаборавЗаборавЗаборавЗаборав

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • I Can Quit Whenever I Want: Ad Honorem (2017)

  вторник
  image
  It has been a few months since Pietro Zinni's gang got caught in the Sopox production laboratory and each of them locked up in different jails. From Regina Coeli...
 • Јача од смрти (2015)

  вторник
  image
  Кејт Абот (Милла Јововицх), агент је одсека за безбедност владе САД-а. Након што покуша да спречи улазак терористе у земљу, постаје мета врхунски обученог...
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  вторник
  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Осумте на Оушн (2018)

  вторник
  image
  Деби, сестрата на легендарниот измамник Ден Оушн, обединува целосно женска екипа за да извршат грабеж на столетието. Нивната цел е годишната Мет гала во Њујорк,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.