СОДРЖИНА

Во иднина каде специјална полициска единица може да апси убијци пред да го направат делото, главниот човек во таа единица, началник Џон Андертон (Том Круз) самиот е обвинет за идно убиство, и се впушта во докажување на неговата невиност.
Во Вашингтон, во годината 2054, убиството е елиминирано. Иднината се гледа и виновните се казнети пред да биде сторено делото. Од центар длабоко во елитната предкриминална единица на Министерството за правда, сите докази за обвинение се прегледани од „Пред-когс“, три видовити суштества чии визии за убиства никогаш не биле погрешни. Тоа е најнапредната криминална единица во нацијата, перфектен систем. И никој не работи повеќе за одделот Предкриминал од главниот човек, началникот Џон Андертон (Том Круз). Уништен од една трагична загуба, Андертон ја има внесено сета страст во систем што потенцијално може да поштеди илјадници луѓе од трагедијата што ја преживеал. Шест години подоцна, гласањето за тоа да биде на национално ниво само ја зажарува неговата доверба дека добро функционира одделот Предкриминал. Андертон нема причина да се сомнева... Сѐ додека тој не стане осомничен број еден.

Слики

Малцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештај

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Небо од ванила (2001)

  image
  На самодоволен и суетен издавачки магнат му завршува привилегираниот живот по автомобилска незгода со огорчена љубовничка.
 • Заборав (2013)

  image
  Џек е осамен мајстор на пустата и речиси уништена Земја од иднината. Кога спасува една убава туѓинка од едно срушено вселенско летало, нејзиното пристигнување...
 • Ад Астра (2019)

  image
  Астронаутот Рој МекБрајд (Бред Пит) оди на опасна мисија низ сончевиот систем за да ја открие вистината за исчезнатиот татко и неговата експедиција осудена на...
 • Меѓународна завера (2009)

  image
  Агент на Интерпол (Овен) се обидува да разоткрие висока финансиска институција во меѓународен круг на тргување со оружје. Во „Меѓународна завера“, возбудлив...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.