рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 7.96/10
(78 гласови)

СОДРЖИНА

Во иднина каде специјална полициска единица може да апси убијци пред да го направат делото, главниот човек во таа единица, началник Џон Андертон (Том Круз) самиот е обвинет за идно убиство, и се впушта во докажување на неговата невиност.
Во Вашингтон, во годината 2054, убиството е елиминирано. Иднината се гледа и виновните се казнети пред да биде сторено делото. Од центар длабоко во елитната предкриминална единица на Министерството за правда, сите докази за обвинение се прегледани од „Пред-когс“, три видовити суштества чии визии за убиства никогаш не биле погрешни. Тоа е најнапредната криминална единица во нацијата, перфектен систем. И никој не работи повеќе за одделот Предкриминал од главниот човек, началникот Џон Андертон (Том Круз). Уништен од една трагична загуба, Андертон ја има внесено сета страст во систем што потенцијално може да поштеди илјадници луѓе од трагедијата што ја преживеал. Шест години подоцна, гласањето за тоа да биде на национално ниво само ја зажарува неговата доверба дека добро функционира одделот Предкриминал. Андертон нема причина да се сомнева... Сѐ додека тој не стане осомничен број еден.

Слики

Малцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештајМалцински извештај

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Убица из будуќности (2012)

  четврток
  image
  Џозеф Гордон Левит, Брус Вилис и Емили Блант су звезде узбудљиве акционе научно-фантастичне приче о убици који ради за мафију будуќности. Џозеф Симонс је члан...
 • Трка на животот (2013)

  четврток
  image
  Спектакуларна екранизација немилосрдног ривалства измеѓу Џејмса Ханта и Никија Лауде. Смештен у секси и гламурозно златно доба Формуле 1, овај филм представља...
 • Краљ Артур (2004)

  четврток
  image
  Римском Царству прети пропаст, и веќина римских трупа повлачи се из удаљених колонија, па тако и Енглеске. Меѓутим, на острву и даље закон спроводи неколико...
 • Црна темница (2000)

  четврток
  image
  Еден комерцијален транспортен брод и неговиот екипаж се уриваат на планета полна со крвожедни суштества кои излегуваат да се хранат само ноќе. Но тогаш дознаваат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.