рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.95/10
(57 гласови)

СОДРЖИНА

Четвртиот дел од серијалот, „Терминатор“ го следи возрасниот Џон Конор (кого го игра Кристијан Бејл) додека се обидува да го организира човечкиот отпор кој можеби е и последната вистинска надеж на човештвото во борбата против машините. Со дејствие кое започнува во 2018, во „Терминатор: спасение“ Џон Конор дознава дека сигурноста на иднината е разнишана од ненадејното појавување на еден мистериозен странец по име Маркус Рајт (Сем Вортингтон), кој последно се сеќава како седи и ја очекува својата смртна казна. Во неможност да определи дали Маркус е испратен од иднината или е спасен од минатото, Конор почнува да се прашува дали сѐ уште постои надеж за човечката раса додека роботите стануваат помоќни и поагресивни од било кога. Изгледа дека Скајнет се подготвува за уништувачки финален напад за да го елиминира човековиот отпор, еднаш за секогаш, оставајќи ги Конор и Маркус без друг избор, освен да удрат во кибернетското срце на дејствијата на Скајнет. Штом влегуваат таму, двајцата прекалени војници откриваат ужасна тајна за потенцијалното уништување на целото човештво. Антон Јелчин игра на местото на Мајкл Биен, како младиот Кајл Рис во првиот дел на планираната трилогија „Терминатор“ од режисерот Мекг („Чарлиевите ангели“).

Слики

Терминатор: СпасениеТерминатор: СпасениеТерминатор: СпасениеТерминатор: СпасениеТерминатор: СпасениеТерминатор: СпасениеТерминатор: СпасениеТерминатор: СпасениеТерминатор: СпасениеТерминатор: СпасениеТерминатор: СпасениеТерминатор: СпасениеТерминатор: СпасениеТерминатор: Спасение

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Адреналин (2006)

  понеделник
  image
  Чев Челиос један је од најбољих плаќених убица на западној обали. Он одлучује да престане да се бави тим послом и да побегне са девојком Евом. Меѓутим из тог...
 • Лава (2003)

  понеделник
  image
  Мелани Фрејзер има проблем. Нејзината мајка, д-р Џенет Фрејзер, смета дека Мелани може да се зближи со нејзиниот потатко. Заедно ќе отпатуваат во Нов Зеланд, каде...
 • Уќуткивање (2020)

  понеделник
  image
  A reformed hunter now living secluded in a wildlife sanctuary after the disappearance of his teen daughter years ago saves a young girl from being killed by a...
 • Гавранот: Спасение (2000)

  понеделник
  image
  Во третото продолжение од серија „Гавранот, Алекс Корвис е осуден на смрт поради убиство на својата девојка. По неговата егзекуција, Алекс ќе се врати меѓу живите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.