СОДРЖИНА

Кога Елена, млада инженерка, невнимателно доаѓа до нова опасна владина технологија, нејзиното откритие добива внимание од лоши луѓе, па сега зависи од Чарлиевите ангели да се мобилизираат и да ја спасат иднината на планетата.
Режисерката Елизабет Бенкс ја предводи новата генерација на бестрашните Чарлиеви ангели. Во острата визија на Бенкс, Сабина Вилсон (Кристен Стјуарт), Елена Холин (Наоми Скот), и Џејн Кано (Ела Балинска) работат за мистериозниот Чарлс Таунсенд, чија безбедносна и детективска агенција се проширува на меѓународно ниво. Со најпаметните, најхрабрите, и највисоко истренираните жени на светот, сега има тимови од ангели предводени од повеќе Бослиевци совладувајќи ги најтешките задачи насекаде. Сценариото е напишано од Елизабет Бенкс според приказна на Иван Спилиотополус и Дејвид Обурн.

Слики

Чарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангели

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пар, непар (1978)

  денес
  image
  Поручник морнарице Џони Фирпо добија задатак да сараѓује са полицијом Мајамија на хапшењу банде. Да би успео у томе потребна му је помоќ пензионисаног...
 • Бери Сил: Амерички оригинал (2017)

  денес
  image
  Баррyја Сеала, пилота Транс Wорлд Аирлинеса, регрутира ЦИА како би извиѓао Средњу Америку због све веќе комунистичке пријетње из тог краја. Баррy, којем је...
 • Чувари на плажа (2017)

  денес
  image
  Легендарниот калифорниски спасител Мич Бјукенон (Двејн Џонсон) е фрустриран кога еден олимписки пливач (Зак Ефрон) му се придружува на тимот за патрола на...
 • Владавина ватре (2002)

  денес
  image
  За време граѓевинских радова које је водила његова мајка, дечак Квин сведочи буѓењу змаја који је годинама мировао у свом поsемљу. Данас, двадесет година касније,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.