poster

Индијана Џонс и ограбувачите на изгубениот ковчег

Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark (1981)

Акција, Авантура | САД, Обединетото Кралство
Режисер: Steven Spielberg
TV1000 Balkan | 11.6.24 | 08:00

рејтинг: 8.4/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(148 гласови)

Содржина

Во 1936 г. археологот и авантуристот Индијана Џонс е најмен од американската влада да го најде заветниот ковчег пред нацистите да ги присвојат неговите исклучителни моќи.

Слики

Индијана Џонс и ограбувачите на изгубениот ковчегИндијана Џонс и ограбувачите на изгубениот ковчегИндијана Џонс и ограбувачите на изгубениот ковчегИндијана Џонс и ограбувачите на изгубениот ковчегИндијана Џонс и ограбувачите на изгубениот ковчегИндијана Џонс и ограбувачите на изгубениот ковчегИндијана Џонс и ограбувачите на изгубениот ковчегИндијана Џонс и ограбувачите на изгубениот ковчегИндијана Џонс и ограбувачите на изгубениот ковчегИндијана Џонс и ограбувачите на изгубениот ковчегИндијана Џонс и ограбувачите на изгубениот ковчегИндијана Џонс и ограбувачите на изгубениот ковчегИндијана Џонс и ограбувачите на изгубениот ковчегИндијана Џонс и ограбувачите на изгубениот ковчегИндијана Џонс и ограбувачите на изгубениот ковчег

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Индијана Џонс: Последната крстоносна Војна (1989)

  image
  Во 1938 г., откако неговиот татко исчезнува трагајќи по светиот грал, Индијана Џонс повторно им се спротивставува на Нацистите за да ги спречи да ја добијат...
 • Ричард: Лавовско срце (2013)

  image
  Кралот Хенри Втори ја тестира лојалноста и чест на својот син Ричард во дворецот познат како Дворец на витезите-маченици. Таму мора да се бори против најдобрите...
 • Индијана Џонс и кралството на кристалниот череп (2008)

  image
  Во 1957 г. Индијана Џонс се заплеткува во советско сценарио за да ја открие тајната на мистериозните артефакти познати како Кристалните черепи.
 • Горштак (1986)

  image
  У једној њујоршкој поsемној гаражи, Расела Едвина Неша нападне незнанац. У борби самурајским сабљама, Неш му одсече главу. За случај се заинтересује полиција,...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.