poster

Лара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на животот

Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life (2003)

акција, авантуристички, фантастика | САД, Германија, Јапонија, Обединетото Кралство, Хонг Конг
Режисер: Jan de Bont

рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 8.05/10
(56 гласови)

СОДРЖИНА

На брегот на вулканскиот остров Санторини, бестрашниот археолог Лара Крофт открива златна пулсирачка топка, која оној што ќе ја држи ќе го одведе до митската Пандорина кутија. Бидејќи легендарниот артефакт во себе носи неверојатна моќ, Лара мора да биде сигурна дека нема да падне во погрешни раце, а тоа посебно се однесува на бескрупулозниот нобеловец, денес трговец со биолошко оружје, Џонатан Рајс. Со помош на поранешниот агент Тери Шеридан, Лара по цел свет трага по овој скапоцен предмет. Но, дали ќе стигне на време и ќе го спаси човештвото?

Слики

Лара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на живототЛара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на живототЛара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на живототЛара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на живототЛара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на живототЛара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на живототЛара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на живототЛара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на живототЛара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на живототЛара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на живототЛара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на живототЛара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на живототЛара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на живототЛара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на живототЛара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на живототЛара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на живототЛара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на живототЛара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на живототЛара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на живототЛара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на животот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аквамен (2018)

  денес
  image
  Овој филм ја открива приказната за потеклото на получовекот Артур Кари и ни ја прикажува неговата авантура како наследник на подводното кралство Атлантида кога...
 • Еверест (2015)

  денес
  image
  Инспириран од неверојатните настани поврзани со обидот да се качат на врвот на највисоката планина на светот, овој документарец го прикажува патувањето на две...
 • Зора на преживеаните (2009)

  денес
  image
  Едвард Далтон е истражувач во годината 2019 во која една непозната чума го има претворено светското население во вампири. Додека човечката популација се наближува...
 • Нокаут (2011)

  денес
  image
  Бивши професионален боксер, кому му е преку глава од насилниот живот, ќе му помогне на еден ученик да им се противставу на децата што го малтретираат.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.