СОДРЖИНА

Овој филм ја открива приказната за потеклото на получовекот Артур Кари и ни ја прикажува неговата авантура како наследник на подводното кралство Атлантида кога мора да спречи војна помеѓу световите на океанот и на копното.
Од „Warner Bros. Pictures“ и од режисерот Џејмс Ван доаѓа акционата авантура што се одвива во огромниот, визуелно прекрасен подводен свет на седумте мориња. Главната улога во филмот ја има Џејсон Момоа. Филмот ја прикажува приказната за потеклото на получовекот Артур Кари и го води на голема авантура, која ќе го принуди да се соочи самиот со себе, каде што ќе открие дали е достоен на своето кралско потекло.

Слики

АкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАквамен

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Хелбој (2004)

  денес
  image
  Во последните денови на Втората светска војна, Нацистите се обидуваат да користат црна магија за својата пропадната кауза. Сојузниците го заземаат кампот каде се...
 • Чарлиевите ангели: гас до даска (2003)

  денес
  image
  „Ангелите“ (Дру Баримор, Камерон Дијаз и Луси Лиу) се враќаат со нови авантури додека ја истражуваат кражбата во база на податоци за заштитени сведоци откако...
 • Икс-мен почетоци: Вулверин (2009)

  денес
  image
  ИКС-МЕН ПОЧЕТОЦИ: ВУЛВЕРИН, првото поглавје од приказната за Икс-Мен, го поврзува Вулверин со неколку легенди од светот на Икс-Мен, во епска револуција која ги...
 • Операција Ентебе (2018)

  денес
  image
  Istinita priča o talačkoj krizi u avionu snimljena prema istinitim događajima iz 1976. godine. Istinita priča iz 1976. godine kada su četvorica otmičara —dvojica...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.