СОДРЖИНА

Овој филм ја открива приказната за потеклото на получовекот Артур Кари и ни ја прикажува неговата авантура како наследник на подводното кралство Атлантида кога мора да спречи војна помеѓу световите на океанот и на копното.
Од „Warner Bros. Pictures“ и од режисерот Џејмс Ван доаѓа акционата авантура што се одвива во огромниот, визуелно прекрасен подводен свет на седумте мориња. Главната улога во филмот ја има Џејсон Момоа. Филмот ја прикажува приказната за потеклото на получовекот Артур Кари и го води на голема авантура, која ќе го принуди да се соочи самиот со себе, каде што ќе открие дали е достоен на своето кралско потекло.

Слики

АкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАкваменАквамен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Најхрабрији (2017)

  денес
  image
  Истинита прича базирана на случају елитне противпожарне јединице у шумском пожару код Прескота у Аризони, јуна 2013. године, који је одузео 19 живота меѓу...
 • Новембарски човек (2014)

  денес
  image
  Познат под кодним именом „Новембарски човек“, Питер Деверо изузетно је опасан и врхунски истрениран бивши ЦИА агент, којег ќе мисија врло личне природе повуќи из...
 • Команда за убијање (2016)

  денес
  image
  Научно-фантастични трилер смештен је у блиску будуќност, технолошко друштво које суочава људе са убилачким машинама. Насупрот томе, елитна јединица је послата...
 • Биг мама (2000)

  денес
  image
  За да заштити убава жена и нејзиниот син од крадец, ФБИ-агент се преправа во крупна баба.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.