рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 8.34/10
(35 гласови)

СОДРЖИНА

Отсекогаш знаевме дека најбитната борба на Човекот-пајак е онаа со самиот себе, борбата помеѓу обичните обврски на Питер Паркер и необичните одговорности на Човекот-пајак. Но, во „Неверојатниот Човек-пајак 2, Питер Паркер дознава дека му претстои многу поголем конфликт.
Одлично е да се биде Човек-пајак. За Питер Паркер, нема подобро чувство од висењето од облакодери, прифаќањето на улогата на херој и дружењето со Гвен. Но, да се биде Човек-пајак си има цена. Само Човекот-пајак може да ги заштити њујорчани од негативците кои му се закануваат на градот. Со појавата на Електро, Питер мора да се соочи со непријател кој е многу помоќен од него. А кога се враќа неговиот стар пријател Хери Озборн, Питер сфаќа дека сите негови непријатели имаат една заедничка работа, „Озкорп.

Слики

Неверојатниот Човек-пајак 2Неверојатниот Човек-пајак 2Неверојатниот Човек-пајак 2Неверојатниот Човек-пајак 2Неверојатниот Човек-пајак 2Неверојатниот Човек-пајак 2Неверојатниот Човек-пајак 2Неверојатниот Човек-пајак 2Неверојатниот Човек-пајак 2Неверојатниот Човек-пајак 2Неверојатниот Човек-пајак 2Неверојатниот Човек-пајак 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Митска мрачна времена 4 (2016)

  денес
  image
  Борба против Зорлока и његових некромантских сплетки добија нови обрт набавком парног бојног брода.
 • Пет минарета у Неw Yорку (2010)

  денес
  image
  Холивудске звијезде Даннy Гловер (серијал Смртоносно оружје), Роберт Патрицк (Терминатор 2) и Гина Герсхон (Убојити Јое) наступају у овом напетом трилеру. Након...
 • Убиствено дугме (2017)

  денес
  image
  Напети акцијски знанствено-фантастични трилер у којем су главне улоге остварили Дан Стевенс (телевизијска серија „Доwнтон Аббеy, „Љепотица и звијер) и Беренице...
 • Бановиќ Страхиња (1981)

  денес
  image
  Крајем 14. века, средњовековна Србија се нашла под ударом Османског царства. Влах-Алија, један од турских одметника је опљачкао Бањску, двор српског племиќа...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.