рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 6.4/10
(41 глас)

Содржина

Крипто-зоолошката агенција Монарх се соочува со напад на џиновски ѕверови, вклучувајќи ги Годзила, Мотра, Родан и троглавиот Крал Гидора. Овие древни суштества копнеат по надмоќ, оставајќи го човештвото да живее во неизвесност.
Следејќи го светскиот успех на „Годзила и Конг: Остров на черепите“ ни доаѓа „Годзила 2: Кралот на ѕверовите“, епска акциона авантура што го поставува Годзила против некои од најпопуларните ѕверови во историја на поп културата. Новата приказна ги следи херојските подвизи на крипто-зоолошката агенција Монарх така што нивните членови се соочуваат со напад од митолошки суштества, вклучувајќи ги моќниот Годзила кој се бори со Мотра, Родан, и главниот непријател, триглавиот Крал Гидора. Кога овие древни супервидови, познати како митови, повторно се појавуваат, сите тие се стремат за надмоќ, оставајќи го човештвото да виси на нишка.

Слики

Годзила 2: Кралот на ѕверовитеГодзила 2: Кралот на ѕверовитеГодзила 2: Кралот на ѕверовитеГодзила 2: Кралот на ѕверовитеГодзила 2: Кралот на ѕверовитеГодзила 2: Кралот на ѕверовитеГодзила 2: Кралот на ѕверовитеГодзила 2: Кралот на ѕверовитеГодзила 2: Кралот на ѕверовитеГодзила 2: Кралот на ѕверовитеГодзила 2: Кралот на ѕверовитеГодзила 2: Кралот на ѕверовитеГодзила 2: Кралот на ѕверовитеГодзила 2: Кралот на ѕверовитеГодзила 2: Кралот на ѕверовитеГодзила 2: Кралот на ѕверовитеГодзила 2: Кралот на ѕверовитеГодзила 2: Кралот на ѕверовитеГодзила 2: Кралот на ѕверовитеГодзила 2: Кралот на ѕверовите

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Аквамен (2018)

  image
  Овој филм ја открива приказната за потеклото на получовекот Артур Кари и ни ја прикажува неговата авантура како наследник на подводното кралство Атлантида кога...
 • Тасманиски ѓаволи (2013)

  image
  Посетителите на еден одалечен тасманиски наионален парк ќе станат плен на смртоносни суштества, кои го бранат својот дом.
 • Чудесниот Спајдермен (2012)

  image
  Еден од најпознатите ликови на светот се враќа на големото платно со новото поглавје од филмовите за Спајдермен, „Чудесниот Спајдермен“. Филмот раскажува различна...
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.