poster

Островот на черепите

Kong: Skull Island (2017)

Режисер: Jordan Vogt-Roberts

рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(71 глас)

Содржина

Продуцентите на „Годзила се навраќаат на еден од најмоќните митови за чудовишни суштества во историјата. Оваа оригинална авантура ја раскажува приказната за еден разновиден тим од научници, војници и авантуристи кои истражуваат еден таинствен пацифички остров што е опасен исто колку што е и убав. Отсечен од цивилизацијата, тимот влегува во светот на моќниот Конг, што ја предизвикува најголемата битка помеѓу човекот и природата. Кога нивната мисија се претвора во борба за преживување, тие мора да бегаат од овој рај каде што нема место за луѓето. Ѕвездената актерска екипа ги вклучува: Том Хидлстон, Самјел Л. Џексон, Бри Ларсон, Џон Гудман и Џон С. Рајли.

Слики

Островот на черепитеОстровот на черепитеОстровот на черепитеОстровот на черепитеОстровот на черепитеОстровот на черепитеОстровот на черепитеОстровот на черепитеОстровот на черепитеОстровот на черепитеОстровот на черепитеОстровот на черепитеОстровот на черепитеОстровот на черепитеОстровот на черепитеОстровот на черепитеОстровот на черепитеОстровот на черепитеОстровот на черепитеОстровот на черепите

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • С друге стране ограде (2021)

  image
  When disgraced drone pilot, Lt. Harp (Damson Idris) is sent into a deadly militarized zone after disobeying orders, he finds himself working for Capt. Leo...
 • Тасманиски ѓаволи (2013)

  image
  Посетителите на еден одалечен тасманиски наионален парк ќе станат плен на смртоносни суштества, кои го бранат својот дом.
 • Аквамен (2018)

  image
  Овој филм ја открива приказната за потеклото на получовекот Артур Кари и ни ја прикажува неговата авантура како наследник на подводното кралство Атлантида кога...
 • Вондер вуман (2017)

  image
  Кога еден пилот се урива и раскажува за конфликтот во надворешниот свет, Амазонката Дијана го напушта својот дом, убедена дека може да ја спречи заканата. Во...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.