рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(61 глас)

СОДРЖИНА

Кога еден пилот се урива и раскажува за конфликтот во надворешниот свет, Амазонката Дијана го напушта својот дом, убедена дека може да ја спречи заканата. Во борбата заедно со мажите, Дијана ќе ја открие својата моќ.
Гал Гадо („Бетмен против Супермен: зора на правдата“) се враќа како главен лик во епската акциона авантура заснована на суперхероите на Ди-Си. Пред да стане Вондер вуман, таа била Дијана, принцеза на Амазон, обучена да биде непобедлива воинка. Дијана израснала на рајскиот остров Темискира и го напушта својот дом кога таму се урива еден американски пилот (Крис Пајн) и раскажува за конфликтот кој беснее таму. Убедена дека може да ја спречи заканата и дека може да се бори заедно со мажите во војната за крај на сите војни, Дијана ќе ги открие својата моќ и судбина.

Слики

Вондер вуманВондер вуманВондер вуманВондер вуманВондер вуманВондер вуманВондер вуманВондер вуманВондер вуманВондер вуманВондер вуманВондер вуманВондер вуманВондер вуманВондер вуманВондер вуманВондер вуманВондер вуманВондер вуманВондер вуманВондер вуманВондер вуман

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сигурна куќа (2012)

  недела
  image
  Двостуки оскарова Дензел Вашингтон игра најопаснијег отпадника ЦИА, који се враќа након десет година проведених у бегу и бива приведен у сигурну куќу у Јужној...
 • My Pet Dinosaur (2017)

  недела
  image
  Проблематичан град заврши у хаосу када један дечак пронаѓе новог пријатеља...
 • Бетмен (2022)

  недела
  image
  Двете години набљудување на улиците како Бетмен, влевајќи страв во срцата на криминалците, го доведуваат Брус Вејн длабоко во сенките на Готам Сити. Со само...
 • Поткажувач (2013)

  недела
  image
  Отац чији је син тинејџер неправедно оптужен за диловање дроге због чега му прети затворска казна од десет година, с намером да спаси свог сина по сваку цену,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.