poster

Годзила против Конг

Godzilla vs. Kong (2021)

акција, научна фантастика, трилер | САД, Австралија, Канада, Индија
Режисер: Adam Wingard

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 8/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Конг и неговите заштитници одат на опасно патување за да го најдат неговиот вистински дом, а со нив е Џија, младо девојче сираче со кое тој создал посебна и силна врска. Но тие неочекувано се наоѓаат на патот на побеснетиот Годзила.
Легендите се судираат во „Годзила против Конг“ кога овие митски непријатели се среќаваат во спектакуларна битка додека судбината на светот виси на конец. Конг и неговите заштитници одат на опасно патување за да го најдат неговиот вистински дом, а со нив е Џија, младо девојче сираче со кое тој создал посебна и силна врска. Но тие неочекувано се наоѓаат на патот на побеснетиот Годзила, кој уништува сè пред себе низ целиот свет. Епскиот судир помеѓу двата титани –поттикнат од невидени сили – е само почеток на мистеријата која лежи длабоко во јадрото на Земјата.

Слики

Годзила против КонгГодзила против КонгГодзила против Конг

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Project Power (2020)

  сабота
  image
  On the streets of New Orleans, word begins to spread about a mysterious new pill that unlocks superpowers unique to each user. The catch: You don't know what will...
 • Бесмртните (2011)

  сабота
  image
  Спектакуларен филм од продуцентите на филмот 300... Уште пред појавата на луѓето и животните, боговите воделе војна против титаните. По победата, ги заробиле...
 • Шифра ВУЈЧЕ (2015)

  сабота
  image
  Филмот се одвива во раните 60-ти години од минатиот век, во врвот на Студената војна и во него се работи за агентот на ЦИА, Соло (Хенри Кавил) и агентот на КГБ,...
 • Планета на мајмуните: Војна (2017)

  сабота
  image
  Цезар и неговите мајмуни се присилени да влезат во смртоносен конфликт со човечката армија што ја предводи безмилосниот полковник. Откако мајмуните имаат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.