poster

Годзила против Конг

Godzilla vs. Kong (2021)

Акција, Фантазија, Hаучна фантастика, Трилер | САД, Австралија, Канада, Индија
Режисер: Adam Wingard


рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 4.7/10
(19 гласови)

СОДРЖИНА

Конг и неговите заштитници одат на опасно патување за да го најдат неговиот вистински дом, а со нив е Џија, младо девојче сираче со кое тој создал посебна и силна врска. Но тие неочекувано се наоѓаат на патот на побеснетиот Годзила.
Легендите се судираат во „Годзила против Конг“ кога овие митски непријатели се среќаваат во спектакуларна битка додека судбината на светот виси на конец. Конг и неговите заштитници одат на опасно патување за да го најдат неговиот вистински дом, а со нив е Џија, младо девојче сираче со кое тој создал посебна и силна врска. Но тие неочекувано се наоѓаат на патот на побеснетиот Годзила, кој уништува сè пред себе низ целиот свет. Епскиот судир помеѓу двата титани –поттикнат од невидени сили – е само почеток на мистеријата која лежи длабоко во јадрото на Земјата.

Слики

Годзила против КонгГодзила против КонгГодзила против Конг

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • ARQ (2016)

  image
  Trapped in a lab and stuck in a time loop, a disoriented couple fends off masked raiders while harboring a new energy source that could save humanity.
 • Злосторнички ум (2016)

  image
  Рајан Рејнолдс и Кевин Костнер ги гледаме заедно во акциониот трилер во кој нема да недостасува акција, бркање со автомобили, пукања и интриги!
 • Црвена планета (2000)

  image
  Забаван, али ни мало површан, филм Црвена планета бави се једном од могуќих судбина коју предвиѓају да ќе задесити човечанство. Марс је увек био интригантно поље...
 • Со време (2011)

  image
  Во иднина, кога времето буквално значи пари, а стареењето запира на 25 години, преживувањето е можно само преку заработка, крадење или наследување на повеќе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.