рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 8.92/10
(169 гласови)

СОДРЖИНА

Првиот од трите филма заснован на ремек-делото на Џ.Р.Р. Толкин се одвива во Средната земја 60 години пред епската трилогија „Господар на прстените“ и го следи патувањето на Билбо Багинс, кој е вовлечен во мисија да го поврати Еребор, изгубеното кралство на џуџињата, од бестрашниот змеј Смауг. Кога ќе му пристапува волшебникот Гандалф, Билбо ѝ се придружува на групата џуџиња на патешествие во дивите и опасни земји полни со секакви видови ѕверки. Иако нивната цел лежи на Истокот, тие прво мора да побегнат од тунелите на гоблините, каде што Билбо се среќава со суштество што засекогаш ќе му го смени животот... Голум. Кога е сам со Голум, Билбо, не сомневајќи се, се здобива со „драгоценоста“ на Голум - едноставен златен прстен што е поврзан со судбината на целата Средна Земја.

Слики

Хобит: Неочекувано патувањеХобит: Неочекувано патувањеХобит: Неочекувано патувањеХобит: Неочекувано патувањеFoto: RTLFoto: RTLХобит: Неочекувано патувањеХобит: Неочекувано патувањеFoto: RTLFoto: RTLХобит: Неочекувано патувањеХобит: Неочекувано патувањеFoto: MG RTL DFoto: MG RTL DFoto: MG RTL DFoto: MG RTL DFoto: MG RTL DХобит: Неочекувано патувањеХобит: Неочекувано патувањеХобит: Неочекувано патувањеХобит: Неочекувано патувањеХобит: Неочекувано патувањеХобит: Неочекувано патувањеFoto: MG RTL DFoto: MG RTL DХобит: Неочекувано патувањеХобит: Неочекувано патувањеFoto: RTLХобит: Неочекувано патувањеFoto: MG RTL DFoto: MG RTL DFoto: RTLХобит: Неочекувано патување

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Обликот на водата (2017)

  вторник
  image
  Една чистачка во една тајна американска владина лабораторија во 1962 г. се спријателува со едно вонземско водно суштество кое таму е држено спротивно од својата...
 • Мала сирена (2018)

  вторник
  image
  Филм "Мала сирена" је прича о девојчици која открива лепу жену за коју верује да је права Мала сирена. Њен брат Кам је новинар и путује са сестром у мали град у...
 • Шарлотина мрежа (2006)

  вторник
  image
  Чувена дечија прича оживеќе у овом играном филму са одличном глумачком екипом. Френ Арбл је девојчица која одраста на породичној фарми. Када им се једнога дана...
 • Тајна старог тавана (1984)

  среда
  image
  Два дечака радиоаматера, Миро из Загреба и Пепек из Прага, проводе летне празнике на острву Хвар у куќи Мирове тетке. На прашњавом тавану њене старе куќе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.