poster

Матрикс: Повторно наполнет

The Matrix Reloaded (2003)


рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 8.06/10
(49 гласови)

СОДРЖИНА

Во второто поглавје на Матрикс трилогијата, Зион паѓа под опсадата на Машинската војска. Само неколку часа пред 250.000 Сентинели да го уништат последното човечко прибежиште на Земјата - и растечкиот отпор - Нео (Кијану Ривс) и Тринити (Кери-Ен Мос) одлучуваат да се вратат во Матриксот со Морфеус (Лоренс Фишбурн), користејќи го нивниот арсенал на извонредни вештини и оружја против силите на репресија и експлоатација. Сега, при слевањето на љубов и вистина, судбина и знаење, цел и разум, Нео мора да го следи патот што го одбрал ако сака да го спаси човештвото од мрачната судбина што го демне во соништата - Матрикс: Повторно наполнет.

Слики

Матрикс: Повторно наполнетМатрикс: Повторно наполнетМатрикс: Повторно наполнетМатрикс: Повторно наполнетМатрикс: Повторно наполнетМатрикс: Повторно наполнетМатрикс: Повторно наполнетМатрикс: Повторно наполнетМатрикс: Повторно наполнетМатрикс: Повторно наполнетМатрикс: Повторно наполнет

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Project Power (2020)

  сабота
  image
  On the streets of New Orleans, word begins to spread about a mysterious new pill that unlocks superpowers unique to each user. The catch: You don't know what will...
 • Бесмртните (2011)

  сабота
  image
  Спектакуларен филм од продуцентите на филмот 300... Уште пред појавата на луѓето и животните, боговите воделе војна против титаните. По победата, ги заробиле...
 • Шифра ВУЈЧЕ (2015)

  сабота
  image
  Филмот се одвива во раните 60-ти години од минатиот век, во врвот на Студената војна и во него се работи за агентот на ЦИА, Соло (Хенри Кавил) и агентот на КГБ,...
 • Планета на мајмуните: Војна (2017)

  сабота
  image
  Цезар и неговите мајмуни се присилени да влезат во смртоносен конфликт со човечката армија што ја предводи безмилосниот полковник. Откако мајмуните имаат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.