poster

Сам во темнината

Alone in the Dark (2005)

акција, научна фантастика, хорор | Канада, Германија, САД
Режисер: Uwe Boll
M1 Film | Утре | 02:55

рејтинг: 2.4/10
Оценка на корисникот: 5/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Едвард Кемби (Кристијан Слејтер) е детектив што се занимава со истражување на паранормални, необјаснети и надприродни случаи. Едвард ќе ја истражува смртта на својот пријател. Трагата ќе го одведе до островот Сенка, каде ќе се соочи со демони од минатото, кои сакаат да се вратат во живот и да го освојат светот. Ним на пат ќе им застанат Едвард, неговата поранешна девојка Елин и владиниот агент Ричард...

Слики

Сам во темнинатаСам во темнинатаСам во темнината

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Планета на мајмуните (2001)

  денес
  image
  Ово је римејк класика из 1968. који у режији Тима Бартона има сасвим нову димензију. Почетком 21. века брод астронаута Лија Дејвидсона (Марк Валберг) руши се на...
 • Гордоста на ветераните (2004)

  денес
  image
  Акциона звезда (Двејн Џонсон) бриљира у улози специјалца Криса који се враќа у свој мали рурални градиќ како би уживао у мирном животу и обновио породични посао....
 • Ѕвездени патеки: Востание (1998)

  денес
  image
  Путујуќи свемирским беспуќима главни јунаци Звезданих стаза откривају извор живота на једној удаљеној планети. Медјутим, сазнаќе и да главешине Федерације имају...
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  денес
  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.