СОДРЖИНА

ТЕЛЕФОНСКА ГОВОРНИЦА е филм за она што се случува кога одговарате на телефонска говорница, а гласот од другата страна ви кажува дека ако ја затворите телефонската слушалка или ја напуштите телефонската говорница, ќе бидете убиени, а црвената точка на вашето чело е доказ дека снајперот/терористот не се шегува. Кифер Сатерленд од серијата „24“ го игра снајперот. Колин Фарел е Стјуарт Шепард, малку лигав публицист кој користи надворешна телефонска говорница за да се јави кај девојка му бидејќи жена му ги прегледува телефонските сметки. Телефонот заѕвонува и тогаш започнува ужасот на Стју, како и напнатоста во овој филм од прославениот режисер, Џоел Шумахер („Бетмен Засекогаш, „Флетлајнери“) и од мајсторот за хорори, Лери Коен („Тоа е живо“, „Кју“ и „Полицаец-манијак“).

Слики

Телефонска говорницаТелефонска говорницаТелефонска говорницаТелефонска говорницаТелефонска говорницаТелефонска говорницаТелефонска говорницаТелефонска говорница

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Опсесија (1943)

  денес
  image
  Снажна слика љубави осудјене на пропаст, измедјуу младог и лепог луталице Дјина и Дјоване, прелепе жене дебелог, али богатог старца. Дјована осеќа одвратност...
 • Клиентот (1994)

  денес
  image
  11-годишно снаодливо момче е сведок на самоубиство на адвокат на мафијата. За да може да помогне во истрагата, побарува заштита за себе и за семејството од...
 • Булевар Лондон (2010)

  денес
  image
  По отслужувањето на затворската казна, Мичел (Колин Фарел), има намера да води чесен живот, па наскоро се вработува како телохранител на ѕвездата Шарлот (Кира...
 • Пас луталица (1949)

  денес
  image
  Мураками, млади детектив оделења за убиства, опљачкан је у аутобусу и тада је остао без службеног пиштоља. Успаничен и посрамљен, бесомучно покушава да пронаѓе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.