Оценка на корисникот: 6.5/10
(178 гласови)

СОДРЖИНА

Во овој напнат и трогателен трилер, Џон Траволта игра уметник кој целиот свој живот својот неверојатен талент го користел на сосема погрешни, претежно нелегални работи. Откако дознава дека син му боледува од рак, тој се спогодува за излез од затворот, а за возврат треба да го стори невозможното - да ја украде сликата на славниот импресионистички сликар Клод Моне. Во овој неверојатен потфат се здружува целото семејство - дедото, таткото и синот, и го планираат грабежот на нивните животи.

Слики

ФалсификаторФалсификаторФалсификаторФалсификаторФалсификаторФалсификаторФалсификатор

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Избеганата порота (2003)

  image
  Поротник однатре и жена однадвор манипулираат судски процес во кој е вклучен голем производител на оружје.
 • Чиста формалност (1994)

  image
  У овом мрачном, кафкијанском криминалистичком трилеру, Жерар Депардје глуми Онофа, чувеног писца који у последње време живи повучено и не објављује ништа. Једне...
 • Патиштата на дрогата (2000)

  image
  Во Мексико, во близина на границата со САД, двајцата полицајци Хавиер (Б. дел Торо) и Маноло (Џ. Варгас) пресретнуваат камион којшто се чини дека превезува...
 • Внатрешни работи (1990)

  image
  Еден млад и амбициозен полицаец од Лос Анџелес (Енди Гарсија) му се придружува на Одделот за внатрешна контрола и станува опседнат со тоа да улови еден корумпиран...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.