рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 8.7/10
(7 гласови)

Содржина

Етјен наскоро ќе стане шеф на голема индустриска група. Во брак со прекрасната Клеменс, тој е човек кој има се. Кога ќе наиде на Патрик, другар од детството, Етјен признава дека некогаш одамна украл формула на необичниот хемичар, Мишелет, која станува најпродаваниот производ на компанијата. Патрик го убедува да го посети Мишелет и да му се оддолжи. Но, работите тргнуваат на лошо кога Патрик го убива хемичарот. Животот на Етјен станува кошмар. Вмешан во полициска истрага, паѓа под влијание не Флора, која го контактира во желба да дознае повеќе за својот татко, мизантроп. Патрик е уапсен и обвинет за убиство, но набрзо започнува да го уценува Етјен: или ќе му помогне да побегне, или Патрик ќе го предаде на полицијата. На Етјен му преостанува само еден, очаен потег.

Слики

Без трагаБез трага

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Фарго (1996)

  image
  Продавачот на коли Џери, длабоко во долгови, планира да најми некој да ја киднапира жена му за да бара откуп од нејзиниот богат татко. Но сето тоа не оди според...
 • Милерово раскршќе (1990)

  image
  Радња је смештена поткрај двадесетих година, а у средишту приче су две сукобљене мафијашке банде, ирска и италијанска. Обе су добро организоване и везане строгим...
 • Докови Њујорка (1949)

  image
  Јул Бринер плени са платна у његовој првој главној улози у којој тумачи лик гангстера џентлмена Пола Викола. Викола води јахт клуб као параван за операцију шверца...
 • Недопирливите (1987)

  image
  Чикаго во 1920 г. е корумпиран од судиите па надолу. Одејќи против Ал Капоне, сојузниот агент Елиот Нес зема само двајца полицајци да му помогнат нему и на...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.