Содржина

Во Мексико, во близина на границата со САД, двајцата полицајци Хавиер (Б. дел Торо) и Маноло (Џ. Варгас) пресретнуваат камион којшто се чини дека превезува сомнителен товар. Иако се на вистинската трага, генералот Салазар, којшто е познат во нарко круговите, ги спречува да ја продолжат работата. Во државата Охајо, судијата на Врховниот суд Роберт Вејкфилд (М. Даглас) работи на случајот на откривање на најголемиот нарко бос во државата, додека неговата малолетна ќерка Керолин (Е. Кристенсен) во тајност консумира сѐ потештки дроги. Во Сан Диего, двајцата полициски агенти, Монтел Гордон (Д. Чидл) и Реј Кастро (Л. Гузман) ја следат Хелена (К. Зета Џоунс), бремената сопруга на локалниот моќник Карлос Ајала (С. Бауер) којшто е неодамна уапсен поради нелегални бизниси...

Слики

Патиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогата

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.