Оценка на корисникот: 8/10
(361 глас)

СОДРЖИНА

Во Мексико, во близина на границата со САД, двајцата полицајци Хавиер (Б. дел Торо) и Маноло (Џ. Варгас) пресретнуваат камион којшто се чини дека превезува сомнителен товар. Иако се на вистинската трага, генералот Салазар, којшто е познат во нарко круговите, ги спречува да ја продолжат работата. Во државата Охајо, судијата на Врховниот суд Роберт Вејкфилд (М. Даглас) работи на случајот на откривање на најголемиот нарко бос во државата, додека неговата малолетна ќерка Керолин (Е. Кристенсен) во тајност консумира сѐ потештки дроги. Во Сан Диего, двајцата полициски агенти, Монтел Гордон (Д. Чидл) и Реј Кастро (Л. Гузман) ја следат Хелена (К. Зета Џоунс), бремената сопруга на локалниот моќник Карлос Ајала (С. Бауер) којшто е неодамна уапсен поради нелегални бизниси...

Слики

Патиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогатаПатиштата на дрогата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Крипто (2019)

  image
  Мартин Дјуран је млади аналитичар који ради у великој банци на Менхетну. Спремајуќи извештај који подноси својим надреѓенима, открива прање новца посредством...
 • Товарот на вината (2014)

  image
  Успешниот адвокат Мич Броктон ќе предизвика несреќа, ќе побегне и зад себе ќе остави жртва. Покрај жртвата ќе го најдат Клинтон Дејвис, кој ќе биде обвинет за...
 • Карлитов пут (1993)

  image
  Бивши порторикански осуѓеник, тек пуштен из затвора, заклиње се да ќе се клонити света дроге и насиља упркос притиску око себе и да ќе кренути у бољи живот изван...
 • Ти си на потег (2017)

  image
  Успешен њујоршки бизнисмен е на видео повик со сопругата и детето кои се во посета на нејзиното семејство во Мексико, кога одненадеж станува сведок на брутален...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.