Steven Soderbergh

actor

Роденден: 1963

Актерот:

 1. ...
  Vault-Bombing Thief

Режисер:

 1. 3. На дну (1995), филм
 2. 4. Schizopolis (1996), филм
 3. 6. Освета (1999), филм
 4. 10. Соларис (2002), филм
 5. 13. Мехуриќ (2005), филм
 6. 16. Че, И део (2008), филм
 7. 18. Дошник (2009), филм
 8. 20. Зараза (2011), филм
 9. 21. Издаја (2011), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay)
 2. 3. На дну (1995), филм
  ...
  (screenplay)
 3. ...
  (screenplay)
 4. 5. Соларис (2002), филм
  ...
  (screenplay)
 5. ...
  (screenplay)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer
 4. 7. Кин (2004), филм
  ...
  executive producer
 5. ...
  executive producer
 6. ...
  executive producer
 7. ...
  executive producer
 8. ...
  executive producer
 9. ...
  executive producer
 10. 14. Нема ме (2007), филм
  ...
  executive producer
 11. 15. Самац (2009), филм
 12. ...
  executive producer
 13. ...
  executive producer
 14. ...
  executive producer
 15. 20. Beats (2019), филм
  ...
  executive producer
 16. ...
  executive producer

Глас:

 1. 1. Зараза (2011), филм
  ...
  John Neal

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.