poster

Животот на Дејвид Гејл

The Life of David Gale (2003)

криминалистички, драма, трилер | САД, Германија, Обединетото Кралство, Шпанија
Режисер: Alan Parker
CineStar TV2 | 1.5.23 | 00:40

Оценка на корисникот: 8/10
(320 гласови)

СОДРЖИНА

Дејвид Гејл (К. Спејси) е популарен универзитетски професор и активист против смртната казна. Наеднаш се наоѓа под обвинение за силување и убиство на сопствената колешка и активистка Констанс Харавеј (Л. Лини). Својата приказна решава да ѝ ја раскаже на младата и амбициозна репортерка Битси Блум (К. Винслет) која од едно интервју добива многу повеќе одошто побарала. Со понатамошното истражување таа открива детали пресудни за животот на Гејл и почнува да се сомнева во неговата вина и во целиот правосуден систем...

Слики

Животот на Дејвид ГејлЖивотот на Дејвид ГејлЖивотот на Дејвид Гејл

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Без трага (2010)

  image
  Етјен наскоро ќе стане шеф на голема индустриска група. Во брак со прекрасната Клеменс, тој е човек кој има се. Кога ќе наиде на Патрик, другар од детството,...
 • Избеганата порота (2003)

  image
  Поротник однатре и жена однадвор манипулираат судски процес во кој е вклучен голем производител на оружје.
 • Товарот на вината (2014)

  image
  Успешниот адвокат Мич Броктон ќе предизвика несреќа, ќе побегне и зад себе ќе остави жртва. Покрај жртвата ќе го најдат Клинтон Дејвис, кој ќе биде обвинет за...
 • Што да прави мртовец во Денвер (1995)

  image
  На бившиот гангстер Џими му е понудена последна работа од моќниот мафијашки шеф. Кога тргнува на лошо, Џими и неговите другари се означени за убиство и Џими има...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.