poster

Роман Џ. Израел, адвокат

Roman J. Israel, Esq. (2017)

Трилер, Драма, Криминал | Канада, Обединетите Арапски Емирати, САД
Режисер: Dan Gilroy

рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 6.9/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Драма што се одвива во кривично-правниот систем на Лос Анџелес. Дензел Вашингтон го игра Роман Израел, адвокат кој преку една бурна низа од настани се наоѓа во криза што доведува до екстремни дејства.
„Роман Џ. Израел, адвокат“ е драматичен трилер што се одвива во кривично-правниот систем на Лос Анџелес. Дензел Вашингтон игра адвокат чијшто живот се менува кога умира неговиот ментор. Кога е ангажиран во една фирма што ја предводи еден од неговите студенти, амбициозниот адвокат Џорџ Пирс (Колин Фарел), и кога се спријателува со една млада застапничка за еднакви права (Кармен Еџого), една турбулентна низа од настани ќе го стави на искушение активизмот што ја дефинираше кариерата на Роман.

Слики

Роман Џ. Израел, адвокатРоман Џ. Израел, адвокатРоман Џ. Израел, адвокатРоман Џ. Израел, адвокатРоман Џ. Израел, адвокатРоман Џ. Израел, адвокатРоман Џ. Израел, адвокат

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кога јагнињата ќе стивнат (1991)

  image
  Приправничка во ФБИ е назначена од нејзиниот претпоставен да го интервјуира затворениот психопат Ханибал “Канибал“ Лектор, со надеж дека тој може да помогне да се...
 • Жештина (1995)

  image
  Судбината на опсесивен детектив и вешт крадец се поврзуваат по голема измама со хартии од вредност. Додека криминалецот ја планира последната измама, нивните...
 • Патиштата на дрогата (2000)

  image
  Во Мексико, во близина на границата со САД, двајцата полицајци Хавиер (Б. дел Торо) и Маноло (Џ. Варгас) пресретнуваат камион којшто се чини дека превезува...
 • Талентираниот господин Рипли (1999)

  image
  Во 1950 г. чистачот на тоалети од Менхетен, Том Рипли (Мет Дејмон), позајмува јакна од „Принстон за да свири на пијано на една забава. Кога богатиот татко на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.