poster

Вдовици

Widows (2018)

Криминал, Трилер, Драма | Обединетото Кралство, САД
Режисер: Steve McQueen


рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 7.4/10
(20 гласови)

СОДРЖИНА

Кога четворица вооружени ограбувачи се убиени при еден обид за грабеж, нивните вдовици на коишто им останал долгот поради криминалните активности на нивните сопрузи, ја земаат судбината во свои раце.
Од режисерот добитник на "Оскар", Стив Меквин ("12 години ропство“) и косценаристката и бестселер авторка Џилијан Флин ("Изгубена девојка") пристигнува овој современ трилер во кој главни теми се криминалот, страста и корупцијата. Ова е приказна за четири жени кои немаат ништо заедничко освен долгот што им го оставиле мртвите сопрузи поради своите криминални активности. Дејството се одвива во Чикаго и ги прикажува тензиите што се создаваат кога Вероника (добитничката на "Оскар" Виола Дејвис), Линда (Мишел Родригез), Алис (Елизабет Дебицки) и Бел (Синтија Ериво) ја земаат судбината во свои раце и се обидуваат да ја обликуваат сопствената иднина.

Слики

ВдовициВдовициВдовициВдовициВдовициВдовициВдовициВдовициВдовициВдовициВдовициВдовициВдовици

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Избеганата порота (2003)

  image
  Поротник однатре и жена однадвор манипулираат судски процес во кој е вклучен голем производител на оружје.
 • Симпатије за госпоѓицу Освету (2005)

  image
  Након што је одслужила казну у затвору због киднаповања и убиства шестогодишњег дечака, Гемџа Ли жуди за осветом над човеком који је прави кривац за дечакову...
 • Грабеж на банка (2008)

  image
  Во 1971 година, по грабежот на банка на улицата Бејкер во Лондон, Тери и ќленовите на неговата екипа го отвораат сефот, несвесни за тоа што ќе го откријат....
 • Воздухот што го дишам (2007)

  image
  Понекогаш работите што не можеме да ги промениме... нè менуваат нас! Филм од четири кратки приказни во кои ликовите се соочуваат со судбината и со самите себе....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.