СОДРЖИНА

Главни лик приче је капетан Френк Таунс (Денис Квејд), пилот чији Ц-119 теретњак, у коме су радници са нафтних бушотина, не може да изаѓе на крај са пешчаном олујом и руши се усред недоѓије. Препуштени сами себи у пустињи Гоби, Френк и његов навигатор имаќе проблема да успоставе ред меѓу преживелима. Радници који су путовали са Френком очекивали су да ќе рутински обавити посао затварања бушотина које нису оствариле очекивану продуктивност. Последње што су очекивали јесте да ќе морати да се боре за сопствени живот.

Слики

Фениксов летФениксов летФениксов летФениксов летФениксов летФениксов летФениксов летФениксов летФениксов летФениксов летФениксов летФениксов летФениксов лет

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Бусхwицк (2017)

  image
  Нови граѓански рат је почео. Студентица Луцy (Бриттанy Сноw) и њезин дечко Јосе излазе из поsемне жељезнице у Бусхwицку и угледају мушкарца у пламену како трчи у...
 • Кинг Конг (2005)

  image
  Амбициозен филмски продуцент ги принудува својата екипа и бродска посада да отпатуваат до мистериозен остров на кој има огромен мајмун кој ќе го шармира главната...
 • Cанктум (2011)

  image
  Акциониот трилер „Cанктум 3-Д“ од извршниот продуцент Џејмс Камерон прикажува тим од нуркачи во подводни пештери кои се на една опасна експедиција во најголемиот,...
 • Апокалипто (2006)

  image
  Идиличниот живот на Јагуар Шепа и неговото племе во дождовните шуми го прекинуваат ловците на глави од племето на Маите, кои го напаѓаат селото. Мажите ги...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.