СОДРЖИНА

Во свет уништен од човечкиот грев, Ное добива Божја мисија. Откако има сон во кој го гледа доаѓањето на ужасната поплава која ќе го уништи сиот живот на Земјата, тој добива упатства да изгради арка за да ги спаси невините животни.
Во свет уништен од човечкиот грев, Ное добива Божја мисија. Откако сонува два сона во кои го гледа доаѓањето на ужасната поплава која ќе го уништи сиот живот на Земјата, тој добива упатства да изгради арка за да го спаси создаденото. Но, неговиот план да ги однесе своето семејство и по два примерока од Божјите суштества на безбедно место е попречен од злобниот Тубал-Каин и од неговата дегенерирана армија, решени да им се придружат.

Слики

НоеНоеNew RegencyNew RegencyНоеНоеNew RegencyНоеНоеНоеНоеНоеНоеНоеНоеНоеНоеНоеНоеНоеНоеНоеНоеНоеНоеНоеНоеНоеНоеNew RegencyНое

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Vertikalna granica (2000)

  image
  Питер се придружује алпинистичкој експедицији које креќе да освоји К2, други по висини планински врх на свету, уједно и најопаснији, који се налази на граници...
 • Се викам Кан (2010)

  image
  Ризван Кан е Муслиман од Индија. Тој се преселува во Сан Франциско и живее со својот брат и со својата снаа. Ризван кој има Аспергеров Синдром, се вљубува во...
 • Апокалипто (2006)

  image
  Идиличниот живот на Јагуар Шепа и неговото племе во дождовните шуми го прекинуваат ловците на глави од племето на Маите, кои го напаѓаат селото. Мажите ги...
 • Наследникот: Ларго Винч (2008)

  image
  Полицијата го пронаоѓа безживотното тело на милијардерот Нериo Винч. Тој нема роднини но има добро чувана тајна - неговиот син Ларго, кого го посвои пред триесет...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.