poster

Спектра

Spectre (2015)

акција, авантуристички, трилер | Обединетото Кралство, САД, Австрија, Мексико, Италија, Мароко
Режисер: Sam Mendes

рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.15/10
(40 гласови)

СОДРЖИНА

Криптична порака од минатото го праќа Џејмс Бонд (Даниел Крег) на одметничка мисија да се инфилтрира во злобната организација наречена СПЕКТРА. Во меѓувреме, назад во Лондон, Макс Денбај (Ендру Скот), новиот директор на Центарот за национална безбедност, ги преиспистува постапките на Бонд и ја предизвикува релевантноста на МИ6, што е предводена од М (Ралф Фајнс). Како што Бонд оди кон срцето на СПЕКТРА, тој дознава за морничава поврзаност помеѓу себеси и непријателот (Кристоф Волц) по кој трага.

Слики

СпектраСпектраСпектраСпектраСпектраСпектраСпектраСпектраСпектраСпектра

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Подземен свет: Подемот на врколаците (2009)

  вторник
  image
  Вечна битка меѓу аристократските вампири и нивните некогашни робови- врколаците. Меѓусебни непријатели илјадници години кои водат беспоштедна војна која почнала...
 • Беовулф и Грендел (2005)

  вторник
  image
  Лорд Беовулф, одани савезник краља Хротгара, води војску преко мора до села у којем живи чудовиште Грендел. Грендел није створење с митским моќима веќ убица иза...
 • Почеток (2010)

  вторник
  image
  Почитуваниот режисер, Кристофер Нолан („Темниот витез“) предводи меѓународна актерска екипа во филмот „Почеток“, оригинална научно-фантастична акција која нè води...
 • Си било еднаш во Мексико (2003)

  вторник
  image
  Прогонуван и повреден од трагедијата, Ел Маријачи се повлекува во изолација. Тој е принуден да излезе од тоа кога Сендс, корумпиран агент на ЦИА, го регрутира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.