СОДРЖИНА

Хана (Саорис Ронан) е тинејџерка. Таа е единствена поради тоа што има сила, издржливост и интелигенција на војник. Тоа произлегува од воспитанието што ѝ го дал нејзиниот татко (Ерик Бана), поранешен член на ЦИА, кој живее во дивините на Финска. Животот на Хана е различен од оној на другите тинејџери, а нејзиното воспитување и обука се насочени од неа да создадат совршен атентатор. Нејзината адолесценција доживува остар пресврт кога татко ѝ ја испраќа на една мисија во светот. Хана тајно патува низ Европа и ги избегнува агентите, пратени по неа од страна на една безмилосна разузнавачка оперативка, која и самата има тајни (Кејт Бланшет). Кога се доближува до својата најголема цел, Хана се соочува со неверојатно откритие за своето постоење и со неочекувани прашања за својата човечност.

Слики

Sony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionХанаХанаХанаХанаХанаХанаХанаХанаХанаХанаХанаХанаХанаSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures Television

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пар, непар (1978)

  денес
  image
  Поручник морнарице Џони Фирпо добија задатак да сараѓује са полицијом Мајамија на хапшењу банде. Да би успео у томе потребна му је помоќ пензионисаног...
 • Бери Сил: Амерички оригинал (2017)

  денес
  image
  Баррyја Сеала, пилота Транс Wорлд Аирлинеса, регрутира ЦИА како би извиѓао Средњу Америку због све веќе комунистичке пријетње из тог краја. Баррy, којем је...
 • Чувари на плажа (2017)

  денес
  image
  Легендарниот калифорниски спасител Мич Бјукенон (Двејн Џонсон) е фрустриран кога еден олимписки пливач (Зак Ефрон) му се придружува на тимот за патрола на...
 • Владавина ватре (2002)

  денес
  image
  За време граѓевинских радова које је водила његова мајка, дечак Квин сведочи буѓењу змаја који је годинама мировао у свом поsемљу. Данас, двадесет година касније,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.