рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8.27/10
(22 гласови)

СОДРЖИНА

Цезар и неговите мајмуни се присилени да влезат во смртоносен конфликт со човечката армија што ја предводи безмилосниот полковник. Откако мајмуните имаат незамисливи загуби, Цезар се бори со своите мрачни инстинкти.
Во „Планета на мајмуните: Војна“, третото поглавје на блокбастер трилогијата, Цезар и неговите мајмуни се присилени да влезат во смртоносен конфликт со човечката војска што ја предводи безмилосниот полковник. Откако мајмуните имаат незамисливи загуби, Цезар се бори со своите внатрешни инстинкти и ја почнува сопствената мисија да го одмазди својот род. Кога конечно се соочуваат, Цезар и полковникот влегуваат во епска битка што ќе ја определи судбината и на нивните видови и на планетата.

Слики

Планета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: ВојнаПланета на мајмуните: Војна

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • /Мекгрубер (2010)

  петок
  image
  Во Источен Сибир, Дитер Фон Кант (В. Килмер) и неговите луѓе ја преземаат контролата над проектил вооружен со боева глава. На другата страна на светот, во...
 • Дневна светлина (1996)

  петок
  image
  Во експлозија во тунел во Њујорк се рушат и влезот и излезот. Љуѓе остануваат заробени внатре. Еден херој (Силвестер Сталоне) се обидува да ги однесе на безбедно...
 • Железен човек 3 (2013)

  петок
  image
  Ексцентричниот гениј, милијардер и филантроп Тони Старк е суперхеројот со оклоп, познат како Железниот човек. По неговата херојска и самопожртвувана акција во...
 • Воз за Пусан (2016)

  петок
  image
  Док се непознати вирус шири целомземљом, Корејске власти проглашавасјуванредно стање, но ситуација убрзо измиче контроли. Неколицина оних који су се у том...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.