СОДРЖИНА

Филм се одвија у Шпанији током 17. века. Дијего Алатристе, храбар и одважан јунак, војник је у краљевској војсци у округу Фландес. Његов најбољи пријатељ, Балбоа, пада у замку и на самрти замоли Дијега да се брине о његовом сину Ињигу и да га одгаја као војника. Због тога Алатристе мора да се врати у Мадрид.

Слики

Капетан АлатристеКапетан АлатристеКапетан АлатристеКапетан АлатристеКапетан АлатристеКапетан АлатристеКапетан АлатристеКапетан АлатристеКапетан АлатристеКапетан Алатристе

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Додир Зена (1971)

  image
  Уметник Ку живи са својом мајком у близини напуштеног утврѓења. Једне ноќи га привуче необична бука и открива прелепу Yанг која тамо живи. Њена прича није нимало...
 • Робин Худ: Принц на крадците (1991)

  image
  Робин од Локсли се враќа дома и открива дека татко му е убиен од Шерифот на Нотингем. Робин се здружува со Азим, Литл Џон и Вил Скарлет за да го спаси кралството.
 • Таjната на подморницата К-19 (2002)

  image
  Во 1961 година, две светски суперсили, САД и СССР, водат жестока битка во трката за вооружување. САД имаат и нуклеарни подморници во чијшто домет се Москва и...
 • Незапирливи (2004)

  image
  Дин Кејџ е припадник на специјалните единици на американската армија, но ќе се најде во судир со Владата на која некогаш ѝ служел. Кога агентите на тајната служба...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.