poster

Змејско срце 3: Клетвата на волшебникот

Dragonheart 3: The Sorcerer's Curse (2015)

Режисер: Colin Teague

Оценка на корисникот: 5.9/10
(140 гласови)

СОДРЖИНА

Кога младиот аристократ Герет бара една падната комета за која се зборува дека има злато, тој го наоѓа змејот Драго. Откако Драго му го спасува животот на Герет, тие стануваат пријатели и заедно се борат против злобниот волшебник.
Кога младиот аристократ Герет бара една падната комета, тој верува дека таа содржи злато што би можел да го искористи за да плати за своето прогласување за витез. Наместо да ја најде кометата, Герет го наоѓа змејот Драго, кој паднал на земја и го лови еден злобен волшебник. Откако Драго му го спасува животот на Герет, двајцата стануваат нераскинливо поврзани и мора да соработуваат за да го поразат злобиот волшебник и да го запрат неговиот терор. По пат, Герет го дознава вистинското значење на витештвото во оваа акционо-авантуристичка фантазија.

Слики

Змејско срце 3: Клетвата на волшебникотЗмејско срце 3: Клетвата на волшебникотЗмејско срце 3: Клетвата на волшебникотЗмејско срце 3: Клетвата на волшебникотЗмејско срце 3: Клетвата на волшебникотЗмејско срце 3: Клетвата на волшебникотЗмејско срце 3: Клетвата на волшебникотЗмејско срце 3: Клетвата на волшебникотЗмејско срце 3: Клетвата на волшебникотЗмејско срце 3: Клетвата на волшебникотЗмејско срце 3: Клетвата на волшебникот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Џек Хантер и рајската sвезда (2009)

  image
  Џек Хантер добива информација дека "Небесната sвезда" е можеби во Турција. Најдобрата трага му е Амен Антаки, продавач на стари предмети, чиј син, Фауд, бил...
 • Кралот на скорпиите 3: Битката за искупување (2012)

  image
  По искачувањето на власт, кралството на Матајус пропаѓa. Со надеж дека ќе ги поврати својата моќ и слава, тој станува платен убиец кој мора да штити едно кралство...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.