poster

Фантастични ѕверки: Тајните на Дамблдор

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore (2022)

фантастика, авантуристички, акција | Обединетото Кралство, САД
Режисер: David Yates

рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 8.29/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Професоорот Албус Дамблдор знае дека моќниот волшебник Гелерт Гринделвалд се обидува да заземе целосна контрола врз магичниот свет. Свесен дека не може да го победи сам, Дамблдор бара помош од Магизоологот Њут Скамандер и неговата екипа составена од волшебници, волшебнички и еден храбар неволшебник да тргнат на опасна мисија каде се среќаваат со стари и нови ѕверови и верната легија на следачи на Гринделвалд.

Слики

Фантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на ДамблдорФантастични ѕверки: Тајните на Дамблдор

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Херкул (2014)

  image
  Кога еден злобен водач се заканува да го втурне тракиското кралство во хаос, неговиот очаен крал и ќерка му се обраќаат кај Херкул за да го вратат мирот. Херкул...
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Зандани и змејови 3: Книгата на подлата темнина (2012)

  image
  Трет дел од сагата “Зандани и змејови“. Екранизација на познатата компјутерска игра. Паладинот Грејсон сака да биде благороден ритер. По една крвава битка во која...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.