СОДРЖИНА

Еден од најпознатите ликови на светот се враќа на големото платно со новото поглавје од филмовите за Спајдермен, „Чудесниот Спајдермен“. Филмот раскажува различна страна од приказната за одметнатиот средношколец Питер Паркер, кој бил оставен од своите родители како момче. Тие го оставиле да биде израснат од неговиот вујко Бен и од неговата тетка Меј. Како и повеќето тинејџери, Питер се обидува да сфати кој е и како станал личноста која е денес. Питер исто така се справува и со својата прва средношколска симпатија Гвен Стејси, па заедно тие се снаоѓаат со љубовта, обврската и тајните. Кога Питер открива една мистериозна актовка што му припаѓала на татко му, тој се обидува да разбере зошто исчезнале неговите родители, а тоа го води директно до Оскорп и до лабораторијата на д-р Курт Конорс, поранешниот партнер на татко му. Додека Спајдермен се судира со Гуштерот, алтер-егото на Конорс, Питер ќе донесе животна одлука да ги користи своите моќи и да ја обликува својата судбина за да стане херој.

Слики

Чудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот Спајдермен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Единствен (2001)

  денес
  image
  Паралелни светови сударе се кад враголасти агент који мора да прати те светове почне да уклања верзије самога себе у свакој другој стварности. Са сваким уклањањем...
 • Витешки и дење (2010)

  денес
  image
  Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден...
 • Игре глади: Сјај слободе - 1. део (2014)

  денес
  image
  Прича постаје још напетија како футуристичка хроника живота Катнис Евердин улази у ново поглавље. Игре су можда заувек уништене, али борба за преживљавање постаје...
 • Бура над бурите во Сиетл (2012)

  денес
  image
  Научникот во НАСА, Том Рејнолдс, ќе се пресели во Сиетл за да биде со својата свршеничка Ема. Но неговиот син постојано ќе се кара со ќерката на Ема, па Том ќе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.