рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(73 гласови)

СОДРЖИНА

Еден од најпознатите ликови на светот се враќа на големото платно со новото поглавје од филмовите за Спајдермен, „Чудесниот Спајдермен“. Филмот раскажува различна страна од приказната за одметнатиот средношколец Питер Паркер, кој бил оставен од своите родители како момче. Тие го оставиле да биде израснат од неговиот вујко Бен и од неговата тетка Меј. Како и повеќето тинејџери, Питер се обидува да сфати кој е и како станал личноста која е денес. Питер исто така се справува и со својата прва средношколска симпатија Гвен Стејси, па заедно тие се снаоѓаат со љубовта, обврската и тајните. Кога Питер открива една мистериозна актовка што му припаѓала на татко му, тој се обидува да разбере зошто исчезнале неговите родители, а тоа го води директно до Оскорп и до лабораторијата на д-р Курт Конорс, поранешниот партнер на татко му. Додека Спајдермен се судира со Гуштерот, алтер-егото на Конорс, Питер ќе донесе животна одлука да ги користи своите моќи и да ја обликува својата судбина за да стане херој.

Слики

Чудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот СпајдерменЧудесниот Спајдермен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Неверојатниот Човек-пајак 2 (2014)

  image
  Отсекогаш знаевме дека најбитната борба на Човекот-пајак е онаа со самиот себе, борбата помеѓу обичните обврски на Питер Паркер и необичните одговорности на...
 • Аватар (2009)

  image
  АВАТАР нѐ носи во спектакуларен свет, каде еден колеблив херој од Земјата тргнува на епска авантура, на крај борејќи се да спаси еден вонземски свет кој се...
 • Тасманиски ѓаволи (2013)

  image
  Посетителите на еден одалечен тасманиски наионален парк ќе станат плен на смртоносни суштества, кои го бранат својот дом.
 • Хаос који хода (2021)

  image
  У не тако далекој будуќности, Тод Хјуит(Том Холанд) упознаје Виолу (ДејзиРидли), тајанствену девојку која се појављује на његовој удаљеној планети, где су све...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.