James Vanderbilt

actor

Роденден: 1975

Актерот:

 1. ...
  Mr. LeBail

Режисер:

 1. 1. Истина (2015), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay)
 2. ...
  (screenplay)
 3. 4. Зодијак (2007), филм
  ...
  (screenplay)
 4. 5. Лузери (2010), филм
  ...
  (screenplay)
 5. ...
  (screenplay)
 6. ...
  (screen story)
 7. 9. Истина (2015), филм
  ...
  (screenplay)
 8. ...
  (screenplay by)
 9. 11. Murder Mystery (2019), филм
  ...
  (screenplay)

Продуцент:

 1. 2. Зодијак (2007), филм
 2. 4. Истина (2015), филм
 3. ...
  executive producer
 4. 9. Murder Mystery (2019), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.