poster

Господар на прстените: Дружина на прстените

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)

Режисер: Peter Jackson

рејтинг: 8.8/10
Оценка на корисникот: 8.7/10
(152 гласови)

СОДРЖИНА

Во првиот дел од епското ремек-дело на Џ.Р.Р. Толкин, „Господар на прстените“, срамежливиот млад хобит по име Фродо Багинс наследува едноставен златен прстен. Тој знае дека прстенот има моќи, но и не дека тој самиот ја чува тајната за опстанокот - или поробувањето на целиот свет. Сега Фродо, придружуван од волшебник, виленик, џуџе, двајца мажи и тројца лојални хобити, мора да стане најголемиот херој што го знае светот за да ги спаси земјата и луѓето што ги сака.

Слики

Господар на прстените: Дружина на прстенитеГосподар на прстените: Дружина на прстенитеГосподар на прстените: Дружина на прстенитеГосподар на прстените: Дружина на прстенитеГосподар на прстените: Дружина на прстенитеГосподар на прстените: Дружина на прстенитеГосподар на прстените: Дружина на прстенитеГосподар на прстените: Дружина на прстенитеГосподар на прстените: Дружина на прстенитеГосподар на прстените: Дружина на прстенитеГосподар на прстените: Дружина на прстенитеГосподар на прстените: Дружина на прстенитеГосподар на прстените: Дружина на прстенитеГосподар на прстените: Дружина на прстенитеГосподар на прстените: Дружина на прстенитеГосподар на прстените: Дружина на прстенитеГосподар на прстените: Дружина на прстенитеГосподар на прстените: Дружина на прстенитеГосподар на прстените: Дружина на прстенитеГосподар на прстените: Дружина на прстените

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Прстен Нибелунга (2004)

  image
  "Прстен Нибелунга" прича је о давној Еуропи. Богови још увијек ходају земљом, на уснама су имена попут Wотан, Фреиа и Ерда. Ту је и млади принц Сиегфриед, ловац...
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Џек Хантер и рајската sвезда (2009)

  image
  Џек Хантер добива информација дека "Небесната sвезда" е можеби во Турција. Најдобрата трага му е Амен Антаки, продавач на стари предмети, чиј син, Фауд, бил...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.