СОДРЖИНА

Вооружен со суперкостум кој има неверојатна можност да го смали но и да му ја зголеми силата, крадецот Скот Ланг мора да му помогне на својот ментор д-р Хенк Пим да испланира и да изведе грабеж што ќе го спаси светот.
Следната еволуција на Универзумот на Марвел го носи членот основач на Одмаздниците на големото платно за првпат, со Ент-мен на „Марвел Студиос“.Вооружен со суперкостум кој има неверојатна можност да го смали но да му ја зголеми силата, крадецот Скот Ланг мора да го прифати херојот во себе и да му помогне на својот ментор д-р Хенк Пим да ја заштити тајната зад спектакуларниот костум за Ент-мен од новите закани. Пим и Ланг се соочуваат со навидум несовладливи пречки и мора да изведат грабеж што ќе го спаси светот.

Слики

Ент-менЕнт-менЕнт-менЕнт-менЕнт-менЕнт-менЕнт-менЕнт-менЕнт-менЕнт-мен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Крал на борците (2010)

  четврток
  image
  Изворна акција полна со улични борби. Проблематично момче од поправен дом добива нова шанса да живее во нормален дом, со нормално семејство, но таткото посвојувач...
 • Случаен шпион (2001)

  четврток
  image
  Во шопинг центар во Хонг Конг, Бак Јуен спасува плен на крадци со помош на интуицијата. Завршува во Истанбул преку Јужна Кореја и случајно станува шпион. За...
 • Аеронаути (2019)

  четврток
  image
  Филм је заснован на истинитој причи о двоје авантуриста у другој половини 19. века, о пилоту Амелији Врен и научнику Џејмсу Глејшеру који су водили епску борбу за...
 • Двострука обмана (1997)

  четврток
  image
  Антитерористички оперативац Џек Кин промашује своју мету Ставроса у својој финалној мисији... Одатле он је послат у “Колонију”, место на које се шаљу они који су...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.