poster

Црниот Адам

Black Adam (2022)

Акција, Hаучна фантастика, Фантазија, Авантура | САД, Канада, нов Зеланд, Унгарија
Режисер: Jaume Collet-Serra

рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 5.3/10
(28 гласови)

Содржина

Речиси 5000 години откако му беа подарени моќи од египетските богови, Црниот Адам е ослободен од затворот и е решен да му ја демонстрира на светот неговата смисла за правда во модерниот свет.

Слики

Црниот АдамЦрниот АдамЦрниот АдамЦрниот АдамЦрниот АдамЦрниот АдамЦрниот АдамЦрниот АдамЦрниот АдамЦрниот АдамЦрниот АдамЦрниот АдамЦрниот АдамЦрниот АдамЦрниот АдамЦрниот АдамЦрниот АдамЦрниот АдамЦрниот АдамЦрниот Адам

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Шазам! Гнев на боговите (2023)

  image
  Овој филм ја продолжува приказната на тинејџерот Били Бетсон, кој откако ќе го изговори магичниот збор ШАЗАМ! се трансформира во неговото суперхеројско алтер его...
 • Флеш (2023)

  image
  Бери Ален ја користи својата брзина да го смени минатото, но неговиот обид да го спаси своето семејство создава свет без суперхерои, а притоа Бери мора да се...
 • Лига на правдата на Зек Снајдер (2021)

  image
  Во „Лига на правдата на Зек Снајдер“, одлучен да се осигури дека конечното жртвување на Супермен не било залудно, Брус Вејн (Бен Афлек) ги здружува силите со...
 • Сината бубачка (2023)

  image
  Една вонземјанска реликвија го одбира Хаиме Рејес да му биде симбиотичен хост. Реликвијата го опремува Хаиме со костим кој е способен да направи некои...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.