рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(47 гласови)

Содржина

Сајбертрон падна. Кога Оптимус Прајм го испраќа Бамблби да ја брани Земјата, почнува неговото патување кон херојски статус. Чарли Вотсон (Хајли Стајнфелд) е тинејџерка која се обидува да го најде своето место во светот, па открива и поправа еден оштетен робот кој е преправен во фолксваген буба. Додека Десептиконите ги ловат преживеаните Автоботи со помош од една тајна агенција предводена од агентот Бурнс (Џон Сена), Бамблби и Чарли се здружуваат за да го заштитат светот во авантурата што носи забава за целото семејство.

Слики

БамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблби

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Асасинс Крид (2016)

  image
  Кал Линч (Мајкл Фасбендер) доживеал трагедија на рана возраст. Тој е затвореник што се соочува со смртна казна, но добива неочекувана втора шанса во животот...
 • Трансформери (2007)

  image
  Вечната борба помеѓу двете раси на Сајбертрон, јуначките Автоботови и злобните Десептикони се сели на Земјата, а се води околу големата моќ во рацете на еден...
 • Човек-пајак: Далеку од дома (2019)

  image
  Питер Паркер (Том Холанд) одлучува да им се придружи на своите соученици на патување во Европа. И покрај тоа што сакал својот суперхеројски идентитет да го...
 • Светот Јура (2015)

  image
  На оригиналната локација на паркот „Јура“ е изграден нов парк. Сѐ е во ред сѐ додека најновата атракција во паркот, генетски модифициран диносаурус со дивјачки...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.