СОДРЖИНА

Кога е во бегство во 1987 година, Бамблби наоѓа прибежиште во депонијата на еден мал калифорниски град. 18-годишната Чарли го наоѓа Бамблби. Кога Чарли успева да го поправи, таа открива дека тоа не е обична фолксваген буба.
Сајбертрон падна. Кога Оптимус Прајм го испраќа Бамблби да ја брани Земјата, почнува неговото патување кон херојски статус. Чарли Вотсон (Хајли Стајнфелд) е тинејџерка која се обидува да го најде своето место во светот, па открива и поправа еден оштетен робот кој е преправен во фолксваген буба. Додека Десептиконите ги ловат преживеаните Автоботи со помош од една тајна агенција предводена од агентот Бурнс (Џон Сена), Бамблби и Чарли се здружуваат за да го заштитат светот во авантурата што носи забава за целото семејство.

Слики

БамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблбиБамблби

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • У рату са свима (2016)

  среда
  image
  Bob Bolano and Terry Monroe are two crooked Albuquerque PD detectives. They tend to hustle criminals but their methods have landed them in hot water with their...
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  среда
  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Човек-пајак: Нема пат до дома (2021)

  среда
  image
  За првпат во филмската историја на Човекот-пајак, се открива идентитетот на нашиот пријателски херој од соседството, доведувајќи ги неговите одговорности како...
 • Затура: Вселенска авантура (2005)

  среда
  image
  Двајца браќа кои се препираат се исфрлени во најдлабоката и најтемна вселена играјќи мистериозна игра што ја откриле во подрумот. Ако не ја довршат играта и не...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.