Michael Bay

Роденден: 1965

Актерот:

 1. ...
  NASA Scientist
 2. ...
  Crappy Car Driver
 3. ...
  Guy Flicked by Megatron
 4. 4. The Buried Life (2010), серија
  ...
  Self
 5. 5. A Man's Story (2011), филм
 6. ...
  Truck Passenger
 7. ...
  Wedding MC

Режисер:

 1. 2. Стена (1996), филм
 2. 6. Остров (2005), филм

Продуцент:

 1. 4. Остров (2005), филм
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer
 4. 12. Јахачи (2009), филм
 5. ...
  executive producer
 6. ...
  executive producer
 7. 21. Уиџа (2014), филм
 8. ...
  executive producer
 9. 29. Бамблби (2018), филм

Глас:

 1. ...
  Reporter #4

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.