рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(61 глас)

СОДРЖИНА

Откако човештвото се соочува со истребување од една ужасна нова закана, Оптимус Прајм и автоботите ќе мораат да го спасат светот. Но сега, кога владата се врти против нив, ќе им биде потребен нов тим сојузници (предводени од Марк Валберг).
„Трансформери: Доба на изумирање“ почнува по една епска битка која остава еден голем град во урнатини, но светот е спасен. Кога човештвото се консолидира, една таинствена група се обидува да ја контролира историјата..., додека една древна, нова закана ја прави Земјата нивна мета. Со помош од нова каста луѓе (кои ги предводи Марк Валберг), Оптимус Прајм и автоботите се соочуваат со нивниот најголем предизвик досега. Во една неверојатна авантура, тие се вовлечени во војна помеѓу доброто и злото, што на крајот доведува до голема борба во целиот свет.

Слики

Трансформери: Доба на изумирањеТрансформери: Доба на изумирањеТрансформери: Доба на изумирањеТрансформери: Доба на изумирањеТрансформери: Доба на изумирањеТрансформери: Доба на изумирањеТрансформери: Доба на изумирањеТрансформери: Доба на изумирањеТрансформери: Доба на изумирањеТрансформери: Доба на изумирањеТрансформери: Доба на изумирањеТрансформери: Доба на изумирањеТрансформери: Доба на изумирањеТрансформери: Доба на изумирањеТрансформери: Доба на изумирањеТрансформери: Доба на изумирањеТрансформери: Доба на изумирањеТрансформери: Доба на изумирањеТрансформери: Доба на изумирањеТрансформери: Доба на изумирање

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Терминатор: Спасение (2009)

  image
  Четвртиот дел од серијалот, „Терминатор“ го следи возрасниот Џон Конор (кого го игра Кристијан Бејл) додека се обидува да го организира човечкиот отпор кој можеби...
 • Заборав (2013)

  image
  Џек е осамен мајстор на пустата и речиси уништена Земја од иднината. Кога спасува една убава туѓинка од едно срушено вселенско летало, нејзиното пристигнување...
 • Островот на черепите (2017)

  image
  Продуцентите на „Годзила се навраќаат на еден од најмоќните митови за чудовишни суштества во историјата. Оваа оригинална авантура ја раскажува приказната за еден...
 • Зелениот фенер (2011)

  image
  Пилотот Хал Џордан добива еден вонземски прстен што му носи натприродни моќи, но и членство во меѓугалактичкиот ескадрон, кој има задача да го одржува мирот во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.