СОДРЖИНА

Откако Њујорк го оштетуваат стотици мали метеори, НАСА открива дека претстои судир на Земјата со астероид со големина на Тексас. Тие ангажираат еден човек кој работи на дупчење нафта (Брус Вилис) за да ја спаси планетата.
Со експлозивните таленти на Брус Вилис, оскаровецот Бен Афлек и Били Боб Торнтон, Лив Тајлер, Стив Бушеми и Вил Петон, „Армагедон“ претставува акциона авантура што ќе ве држи напнати до самиот крај! Кога директорот на НАСА Ден Труман (Торнтон) сфаќа дека Земјата има 18 дена пред да биде уништена од огромен метеор, тој има само една опција, да однесе една екипа од дупчачи на нафта на астероидот за да остават нуклеарна бомба во јадрото. Спектакуларните специјални ефекти, хуморот, одличните ликови, приказната и емоциите го прават „Армагедон“ возбудлив филм што ќе сакате да го доживеете во полна светлина.

Слики

АрмагедонАрмагедонАрмагедонАрмагедонАрмагедонАрмагедонАрмагедонАрмагедонАрмагедон

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Марица и Ивица (2020)

  петок
  image
  У далекој и магичној земљи живе брат и сестра које глад натера да напусте свој дом и крену у шуму у потрагу за храном. Деца након неколико дана лутања наилазе на...
 • Сам во темнината 2 (2008)

  петок
  image
  Абнер Лунберг (Л.Хенриксен), поранешен ловец на вештерки, е присилен да се врати и да се бори против својот стар непријател, опасната вековна вештерка. Овој пат,...
 • Хладна кожа (2017)

  сабота
  image
  Године 1914, одмах након убиства Франца Фердинанда које је изазвало почетак Првог светског рата, пароброд стиже на пусто острву на самом крају Антарктичког круга,...
 • Клара (2018)

  денес
  image
  Исак е астроном обземен од потрагата по живот во вселената. Откако ќе ја сретне Клара, уметница што ја споделува неговата фасцинација со вселената, нивната...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.