СОДРЖИНА

Двајца полицајци од одделот за наркотици (Мартин Лоренс и Вил Смит) предводат една истрага за навлегувањето на дрогата екстази во Мајами. Нивната истрага води до еден опасен мафијашки шеф кој предизвикал војна во подземјето.
Во оваа напната акциона авантура, детективите за наркотици во Мајами, Мајк Лори (Вил Смит) и Маркус Барнет (Мартин Лоренс), откриваат смртоносна завера во која е вклучен еден безмилосен нарко-бос решен да ја преземе контролата врз трговијата со наркотици. Задачата дополнително се комплицира кога убавата сестра на Маркус, Сид (Габриел Јунион), која е тајна оперативка на ДЕА, се наоѓа во центарот на дејството, а романтични искри почнуваат да летаат помеѓу Мајк и убавата но загрозена агентка.

Слики

Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Foto: RTL / © 2003 Columbia Pictures Industries, Inc. All Rights Reserved.Лоши момци 2Foto: RTL / © 2003 Columbia Pictures Industries, Inc. All Rights Reserved.Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Беверлy Хиллс Цоп (1984)

  image
  Урнебесна комедија о жестоком, бескомпромисном уличном полицајцу из Детроита (Еди Марфи) који узима ствари у своје руке када га истрага убиства доведе до самог...
 • Тактичка сила (2011)

  image
  Тимот на СВАТ има вежба на улиците на Лос Анџелес, но целиот тренинг тргнува наопаку кога ќе се најдат опкружени со две ривалски банди, поради што треба да најдат...
 • Опасни пензионери (2010)

  image
  Френк Мозис је бивши тајни агент ЦИА који води миран живот све док не покуша да га убије врхунски тим убица. Сада када му је угрожен идентитет и када је Сара,...
 • Национална безбедност (2003)

  image
  Када се њих двојица удруже као тим за обезбеѓење нико није сигуран! Избачени из полиције, сада раде као приватно обезбеѓење заједно, иако не могу да поднесу један...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.