СОДРЖИНА

Двајца полицајци од одделот за наркотици (Мартин Лоренс и Вил Смит) предводат една истрага за навлегувањето на дрогата екстази во Мајами. Нивната истрага води до еден опасен мафијашки шеф кој предизвикал војна во подземјето.
Во оваа напната акциона авантура, детективите за наркотици во Мајами, Мајк Лори (Вил Смит) и Маркус Барнет (Мартин Лоренс), откриваат смртоносна завера во која е вклучен еден безмилосен нарко-бос решен да ја преземе контролата врз трговијата со наркотици. Задачата дополнително се комплицира кога убавата сестра на Маркус, Сид (Габриел Јунион), која е тајна оперативка на ДЕА, се наоѓа во центарот на дејството, а романтични искри почнуваат да летаат помеѓу Мајк и убавата но загрозена агентка.

Слики

Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2Лоши момци 2

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Туѓинец (2010)

  денес
  image
  Најдобриот агент на ФБИ ќе стане цел на напади на терористи. Тие ќе му го убијат целото семејствто, а меморијата ќе му ја избришат. Време е за одмазда, затоа што...
 • Арсен Лупен (2004)

  денес
  image
  Normandija 1894. godine. Veoma mlad i veoma zavodljiv mladić odlučuje da se pokori svojoj velikoj strasti - krađi! Njegovim venama teče krv velikog pljačkaša, a...
 • Подивљало море (2018)

  денес
  image
  Zvezda filmova „Drugačija“ i „Krive su zvezde“, Šejlin Vudli i Sem Klaflin (Dok nisam srela tebe, Igre gladi) zajedno u filmu inspirisanom istinitim događajima o...
 • Железнички тигри (2016)

  денес
  image
  Кинески железничар во 1941. година води тим на борци за слобода во борба против јапонските војници, како би обезбедиле храна за сиромашните.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.